Zero tolerancji dla prędkości na drogach - Działania - KPP Czarnków

Działania

Zero tolerancji dla prędkości na drogach

Od czwartku, 22 marca br. rusza kolejna edycja działań kontrolno-prewencyjnych pn. „Prędkość – ZERO TOLERANCJI”. Przez 2 dni policjanci będą nieugięci wobec osób łamiących przepisy prawa ruchu drogowego. Działania ukierunkowane będą na egzekwowanie przepisów dotyczących obowiązujących ograniczeń prędkości. Pamiętajmy, że stosowanie się do ograniczeń wynikających ze znaków drogowych, może znacząco wpłynąć na redukcję liczby kolizji i wypadków.

Na wielkopolskich drogach wciąż odnotowuje się wzrastającą tendencję wypadków, w których dochodzi do ofiar śmiertelnych. W związku z tym, istnieje konieczność powtarzania wielokrotnie podejmowanych działań ukierunkowanych na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W dniach 22 i 23 marca działania kontrolno – prewencyjne pn. ,,Prędkość – ZERO TOLERANCJI" przeprowadzone będą w formie kaskadowych posterunków statycznych, zlokalizowanych na drogach krajowych i wojewódzkich objętych koordynacją oraz na drogach o największym zagrożeniu wypadkowością.

Pamiętać należy, iż nieodpowiednie przygotowanie do jazdy, brawurowa jazda, niedostosowanie prędkości, do obowiązujących norm prawnych kodeksu drogowego bądź do panujących na drogach warunków atmosferycznych może stworzyć swoiste zagrożenie utraty panowania nad pojazdem co skutkuje niebezpieczeństwem zagrożenia zdrowia, a nawet ludzkiego życia. Policjanci będą rozliczać wszystkich z nieodpowiedzialnej jazdy nakładając surowe kary za wykroczenia drogowe.

Policja apeluje, aby restryktywnie przestrzegać ograniczeń wynikających ze znaków drogowych, a także zachowywać szczególną ostrożność na drogach dostosowując prędkość do zmieniających się warunków atmosferycznych.

Kierowco przed każdą podróżą należy się odpowiednio przygotować, pamiętaj o zapięciu pasów, o sprawdzeniu pojazdu czy jego stan nie budzi zastrzeżeń m.in. pod kątem sprawnych świateł, hamulca, skrzyni biegów, czy lusterka są odpowiednio ustawione, dzięki temu jazda będzie bezpieczniejsza, pozwalając nam uniknąć niebezpiecznych sytuacji.

Karolina Górzna-Kustra