Za nami działania ,,NURD” - Ruch Drogowy - KPP Czarnków

Ruch Drogowy

Za nami działania ,,NURD”

14-15 stycznia br oraz 17-18 stycznia br policjanci przeprowadzili działania pod kryptonimem „NURD”. Ich celem była poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego: pieszych, rowerzystów oraz motorowerzystów. Mundurowi ujawnili łącznie 139 wykroczeń za nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Podczas działań funkcjonariusze dyscyplinowali zarówno kierujących pojazdami silnikowymi, którzy wyprzedzali na przejściu dla pieszych, omijali inne pojazdy, które zatrzymywały się, by ustąpić pierwszeństwa pieszym, ale też samych pieszych, którzy przechodzili przez jezdnię w miejscach niedozwolonych lub pokonywali przejście na czerwonym świetle. Stróże prawa w trakcie akcji skontrolowali 141 pojazdów. Ujawnili łącznie 139 wykroczeń popełnionych zarówno przez kierowców jak i pieszych.Osoby, które popełniły wykroczenia, zarówno piesi, jak i kierowcy były karane mandatami, a w 55 przypadkach mundurowi zastosowali pouczenia. Ponadto w wyniku prowadzonych działań policjanci skontrolowali stan trzeźwości 141 kierowców. Sprawdzając trzeźwość kierowców ujawnili dwóch kierujących, którzy zdecydowali się na jazdę "na podwójnym gazie".Podczas kontroli pojazdów zatrzymano 7 dowodów rejestracyjnych.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o wzajemny szacunek, rozsądek i trzeźwość oraz używanie elementów odblaskowych. Pamiętajmy, że tylko prawidłowe zachowania na drodze mogą zapobiec wszelkim kolizjom i wypadkom.
 

Justyna Przybył