Uwaga na butle z gazem! - Porady prewencyjne - KPP Czarnków

Porady prewencyjne

Uwaga na butle z gazem!

butle_z_gazemNiepokojącym ostatnio zjawiskiem są włamania do pojemników na butle z gazem. Często słabo zabezpieczone i łatwo dostępne butle stanowią nie lada łup dla złodziei. W związku z tym policjanci ostrzegają właścicieli punktów sprzedaży butli o występujących tego typu zdarzeniach.

W ubiegłych latach praktycznie nie odnotowywaliśmy kradzieży butli z gazem. Zmieniło się to dopiero w tym roku. Złodzieje pojawili się na terenie gminy Połajewo. Łącznie ich łupem padło kilkanaście butli. Informujemy o tych zdarzeniach, aby zwrócić uwagę zarówno sprzedających butle, jak również potencjalnych świadków, którzy widzieli podejrzanie zachowujące się osoby.

Policjanci apelują do właścicieli punktów sprzedaży butli o sprawdzenie zabezpieczenia miejsc, gdzie są one składowane i zwrócenie uwagi na to, czy samo usytuowanie pojemnika nie zachęca przestępców do kradzieży. Jak zauważają funkcjonariusze często pojemniki z butlami stoją blisko ogrodzeń posesji, a w niektórych przypadkach nawet za ogrodzeniami. Policjanci radzą, aby butle przechowywać w głębi posesji.

Apelujemy również do klientów punktów wymiany butli, aby rozmawiali z ich właścicielami i ostrzegali o występującym zjawisku.

Osoby, które mają jakiekolwiek informacje na temat występujących kradzieży prosimy o kontakt pod bezpłatnym numerem 997. Zapewniamy anonimowość.