Bezpieczeństwo wolontariuszy podczas XXI Finału WOŚP - Porady prewencyjne - KPP Czarnków

Porady prewencyjne

Bezpieczeństwo wolontariuszy podczas XXI Finału WOŚP

serduszkoW najbliższą niedzielę po raz dwudziesty pierwszy odbywał się będzie Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W różnych miejscowościach naszego powiatu będzie można spotkać osoby kwestujące. Jak co roku o bezpieczeństwo wolontariuszy będą dbali policjanci.

 

Czarnkowscy funkcjonariusze przypominają najważniejsze zasady bezpieczeństwa dla osób prowadzących zbiórki pieniędzy na ten szczytny cel:

1. Unikajcie miejsc mało uczęszczanych przez ludzi, takich jak: podwórka, bramy przejściowe, a po zmroku parkingi, parki i skwery lub inne miejsca nieoświetlone i niebezpieczne.

2. Kwestować powinny grupy co najmniej trzyosobowe – osoba trzymająca puszkę powinna znajdować się w środku.

3. Zbierajcie datki w towarzystwie przyjaciół, bądź w obecności starszych kolegów.

4. Kwestujące dzieci zawsze powinny być pod opieką dorosłych.

5. Nie czekajcie, aż puszka zapełni się całkowicie, lepiej kilka razy odnieść pieniądze do punktu zbiórki.

6. Kiedy ktoś zaczepia, próbuje wyrwać puszkę – należy głośno wzywać pomocy, szukać wokół siebie policjantów lub innych osób dorosłych.

Jeśli znajdziecie się w sytuacji zagrożenia:


- pamiętajcie, że życie i zdrowie jest najważniejsze, a więc nie ratujcie za wszelką cenę skarbonki.
- starajcie się zapamiętać jak najwięcej szczegółów z wyglądu napastników, w jakim kierunku uciekli oraz do jakich samochodów wsiedli.

- natychmiast powiadomcie o tym co się stało policjantów lub inne osoby dorosłe. Nie bójcie się dzwonić pod numery alarmowe Policji : 997, 112 oraz pod stacjonarny numer telefonu do dyżurnego czarnkowskiej komendy: 673528211. 

- jeśli będziecie mieć podejrzenie, że ktoś podszywa się pod wolontariuszy WOŚP i posługuje się podrobionym identyfikatorem lub podejrzanie wyglądającą puszką powiadomcie natychmiast Policję.

Życzymy bezpiecznego kwestowania i zebrania jak największych sum.