Złodzieje na kąpieliskach - Porady prewencyjne - KPP Czarnków

Porady prewencyjne

Złodzieje na kąpieliskach

logo_kpp_czarnkw__maePiękna pogoda często rozleniwia, a wypoczynek nad wodą dostarcza wiele radości. Jednak w czasie świetnej zabawy  na kąpieliskach  nie możemy przestać być czujni i ostrożni. Jednym z zagrożeń tam występujących  są złodzieje, którzy tylko czekają na naszą nieuwagę, obserwują, gdzie pozostawiamy portfele, telefony czy torebki.

Czasami wystarczy tylko chwila, by przestępca ukradł naszą własność. Wybierając się w takie właśnie miejsca przemyślmy co jest nam naprawdę potrzebne. Rzeczy cenne lepiej zostawić w domu. Jeśli możemy skorzystać z szafki, sprawdźmy przed odejściem czy  dokładnie ją zamknęliśmy. Łupem złodziei padają, również części naszej garderoby. Pozostawione przed wejściem na basen markowe klapki, czy spodnie złożone na kocu, w tajemniczych okolicznościach zmieniają właściciela. Aby uniknąć takich niemiłych niespodzianek lepiej wybrać ubranie i obuwie mniej atrakcyjne dla innych. Dobrym rozwiązaniem jest też wypoczynek w grupie. Kilka osób  które na zmianę będą pilnowały rzeczy pozostałych, na pewno uniemożliwi złodziejom działanie.   

Postarajmy się przyjrzeć plażowiczom znajdującym się w najbliższym otoczeniu, zaobserwować ich zachowanie, czy np. nie interesują się z nadmierną uwagą naszym bagażem.

O wszystkich zauważonych nieprawidłowościach należy niezwłocznie informować pracowników kąpieliska  i pracowników ochrony.