Tydzień przeciw uzależnieniom w Trzciance - Działania prewencyjne - KPP Czarnków

Działania prewencyjne

Tydzień przeciw uzależnieniom w Trzciance

lidKolejne działania prewencyjne skierowane na podniesienie świadomości o szkodliwości wszelkiego rodzaju używek przeprowadzono w trzcianeckich szkołach.


Aby podnieść świadomość młodzieży z zakresu wiedzy o środkach uzależniających, na terenie szkół  gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w Trzciance zorganizowano zajęcia warsztatowe. Organizatorzy przygotowali tor przeszkód, który pokonywano
z wykorzystaniem
alkogogli i narkogogliUczniowie mieli więc okazję założyć te specjalne okulary pokazujące obraz, jaki widzi człowiek będący pod wpływem narkotyków lub alkoholu. Ponadto starano się uświadamiać nieletnich  o zagrożeniach, jakie niesie ze sobą spożywanie alkoholu, zażywanie narkotyków i innych środków uzależniających. Uczniowie w specjalnych okularach testowali stany zmienionej świadomości z wykorzystaniem roweru, hulajnogi i piłek, klocków, układanek. Organizatorzy informowali też o konsekwencjach prawnych i zagrożeniach związanych z poruszaniem się po drogach pod działaniem używek, omówiono również nowe zasady zawarte w  ustawie z  dnia 31 sierpnia 2014r., według której osoby poruszające się po zmroku mają  obowiązek wyposażenia się w elementy odblaskowe.

dsc_1631
dsc_1784dsc_1550