Inny wymiar współpracy - Działania prewencyjne - KPP Czarnków

Działania prewencyjne

Inny wymiar współpracy

policja_subaPolicja, Straż Pożarna, Pogotowie Ratunkowe – o tych służbach możemy powiedzieć , że tworzą „jedno ciało”. W sytuacjach klęsk żywiołowych, katastrof, czy codziennych działań przy zdarzeniach losowych tworzą jedność. Dziś dwa słowa o innym wymiarze współpracy, o współpracy ze służbą, która mimo odrębności swoich zadań, podczas działań z Policją zwalcza przestępczość, ale w innych warunkach stara się edukować młodzież.

 

Na prośbę dyrektorów dwóch szkół z terenu powiatu, Komendant Powiatowy Policji w Czarnkowie mł. insp. Piotr Skrzypkowiak, w porozumieniu z poznańskim oddziałem Służby Celnej zaprosił do nas przewodnika z psem służbowym do wykrywania zapachu narkotyków. Służba funkcjonariuszy Służby Celnej jest specyficzna, a główny nacisk kładzie się tam między innymi na zwalczanie przestępstw akcyzowych – handlu nielegalnym tytoniem i alkoholem. Są też i inne zadania, w tym również skierowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej.

W Gębicach i Lubaszu zaproszeni goście zaprezentowali swoje możliwości i umiejętności. Pan przewodnik opowiedział o swojej służbie, sposobie działania psa a także odpowiadał na pytania uczniów. Jak powiedział Komendant Skrzypkowiak, zaproszona do nas para, ma na swoim koncie wiele znaczących sukcesów, a to co wspólnie robią stało się dla nich nie tylko obowiązkiem, ale i pasją! Dziękujemy za wizytę i liczymy na dalszą współpracę!

dsc03601