Przedwakacyjny rajd pieszy - Działania prewencyjne - KPP Czarnków

Działania prewencyjne

Przedwakacyjny rajd pieszy

rajd_mW miniony wtorek funkcjonariusze Policji wspólnie z pracownikami Sanepidu oraz Starostwa Powiatowego w Czarnkowie zorganizowali rajd pieszy dla gimnazjalistów z Zespołu Szkół w Gębicach. Zwieńczeniem rajdu był piknik na terenie Nadleśnictwa Sarbia.

Już po raz trzeci policjanci z czarnkowskiej komendy razem z pracownikami Państwowej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Czarnkowie oraz Starostwa Powiatowego w Czarnkowie zorganizowali rajd dla młodzieży – tym razem pieszy. Głównym jego celem było pokazanie gimnazjalistom alternatywnych form spędzania wolnego czasu oraz propagowanie zdrowego stylu życia. Tego typu spotkanie jest również dobrą okazją by przypomnieć młodzieży o zagrożeniach podczas zbliżających się wakacji.

We wtorek 24 czerwca br. o godzinie 08.30 sprzed szkoły ruszyła ponad 40 – osobowa grupa gimnazjalistów w eskorcie Policji oraz pod czujnym okiem opiekunów. Trasa wycieczki biegła do Nadleśnictwa Sarbia. Po niespełna 2 godzinach uczestnicy rajdu dotarli do mety. Pobyt na terenie Nadleśnictwa rozpoczął się od powitania przez Panią Dyrektor – Beatę Maszewską oraz Zastępcę Nadleśniczego Pana Damiana Szcześniaka. Następnie wraz ze strażnikiem leśnym wszyscy uczestnicy rajdu udali się na krótką wycieczkę ścieżką edukacyjną po terenie Nadleśnictwa. Zwieńczeniem wędrówki było ognisko z kiełbaskami i rozmowy na temat bezpiecznego spędzania wolnego czasu.

Nauczycielom i dzieciom życzymy bezpiecznych wakacji!

Serdeczne podziękowania za okazaną pomoc kierujemy w stronę pracowników Nadleśnictwa Sarbia.

rajd_1rajd_2rajd_3rajd_4rajd_5rajd_6rajd_7rajd_8rajd_9rajd_10