Gimnazjaliści z Lubasza zwycięzcami konkursu - Działania prewencyjne - KPP Czarnków

Działania prewencyjne

Gimnazjaliści z Lubasza zwycięzcami konkursu

maeWczoraj uczniowie szkół gimnazjalnych powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego mogli pochwalić się swoją wiedzą na temat uzależnień. Okazją ku temu był konkurs zorganizowany w auli Publicznego Gimnazjum nr 1 w Trzciance przez pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Czarnkowie, Starostwa Powiatowego w Czarnkowie oraz funkcjonariuszy Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie. Po raz kolejny bezkonkurencyjna okazał się drużyna z lubaskiego gimnazjum.

Konkurs rozpoczął się kilka minut po godzinie 10.00 w auli Publicznego Gimnazjum nr 1 w Trzciance. Jego celem było przede wszystkim poszerzenie wiedzy młodzieży na temat uzależnień, a w szczególności podniesienie jej świadomości o konsekwencjach prawnych. Do rywalizacji przystąpiło dziewięć trzyosobowych drużyn. Każda z nich musiała zaliczyć trzy etapy konkursu. Pierwszy etap trwał czterdzieści minut i polegał na rozwiązywaniu testu wiedzy składającego się z 40 pytań. Kolejne zadanie polegało na przygotowaniu przez poszczególne drużyny plakatu, w taki sposób, aby przekazać odbiorcy treści związane ze szkodliwym wpływem uzależnień na zdrowie, urodę oraz inne aspekty życia człowieka. Prace mogły być wykonane techniką dowolną. Na koniec wszyscy razem przenieśliśmy się na salę gimnastyczną, aby obserwować i dopingować uczestników podczas zmagań sportowych, gdyż trzeci etap polegał na pokonaniu przez reprezentanta każdej z drużyn ,,policyjnego” toru przeszkód. Po podsumowaniu punktów z poszczególnych etapów wyłoniono zwycięzców. Pierwsze miejsce zajęła po raz trzeci z rzędu drużyna z Publicznego Gimnazjum w Lubaszu, drugie miejsce przypadło gospodarzom turnieju, natomiast na trzecim miejscu uplasowały się gimnazjalistki z MOS w Białej. Zarówno zwycięskie drużyny jak i pozostali uczestnicy otrzymali z rąk Pani Ewy Sumińskiej – dyrektor trzcianeckiego gimnazjum oraz Pana Tadeusza Teterusa – Wicestarosty Czarnkowsko-Trzcianeckiego gratulacje oraz nagrody ufundowane przez Starostę Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach. Szczególne podziękowania za okazaną pomoc przy realizacji konkursu kierujemy w stronę dyrekcji Publicznego Gimnazjum nr 1 w Trzciance.

 

f2
f1
f_3
f4
f_5
f_6
f7
f8
f9