Dzień Przedsiębiorczości w KPP - Działania prewencyjne - KPP Czarnków

Działania prewencyjne

Dzień Przedsiębiorczości w KPP

1_2012Dziś w budynku Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie gościli uczniowie Technikum Ekonomicznego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czarnkowie, ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego "Dzień Przedsiębiorczości".

Wzorem lat ubiegłych, dziś przed południem, grupa wychowanków z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czarnkowie odwiedziła Komendę Powiatową Policji w Czarnkowie. Wizyta związana była z kolejną już edycją „Dnia Przedsiębiorczości”. Idea tej akcji od lat pozostaje niezmienna i polega na kształtowaniu postaw przedsiębiorczych wśród uczniów.

Podczas spotkania młodzież mogła zapoznać się z kryteriami przyjęć do służby w Policji oraz ogólną strukturą organizacyjną Policji. Goście dowiedzieli się również jak wygląda dzień pracy policjantów poszczególnych pionów oraz zobaczyli niektóre pomieszczenia służbowe. Największe zainteresowanie wzbudziło pomieszczenie dla osób zatrzymanych oraz izba tradycji. Niemałą atrakcją była wizyta w biurze szefa czarnkowskich policjantów, w którym przyjął ich jego Zastępca podinsp. Piotr Ryżek.

2_2012

Z ogromnym zainteresowaniem goście obejrzeli również radiowozy policyjne oraz wyposażenie do służby każdego funkcjonariusza.

Wizyta w Komendzie na pewno pozwoliła porównać wyobrażenia o naszej pracy z tymi z telewizji. Staraliśmy się pokazać policyjną rzeczywistość taką, jaka naprawdę jest na co dzień. Być może ktoś z uczestników dzisiejszej „wycieczki” za kilka lat zdecyduje się zasilić nasze szeregi. Dziękujemy za wizytę!