O zagrożeniach podczas zimowych ferii - Działania prewencyjne - KPP Czarnków

Działania prewencyjne

O zagrożeniach podczas zimowych ferii

1aPodczas ferii dzieci większość czasu spędzają samodzielnie lub z rówieśnikami, dlatego ważne jest, aby szczególnie  w tym okresie zadbać o ich bezpieczeństwo. W ramach działań "Bezpieczne Zimowisko 2012" policjanci z czarnkowskiej komendy na tydzień przed rozpoczęciem ferii uczestniczyli w spotkaniach edukacyjnych z przedszkolakami, uczniami szkół podstawowych oraz gimnazjów.

 
 
Podczas spotkań z najmłodszymi funkcjonariusze przypominali im o miejscach szczególnie niebezpiecznych, między innymi o tym, że zamarznięty staw czy jezioro nie jest najlepszym miejscem do jazdy na łyżwach czy zabawy, a na sankach zjeżdżać można wyłącznie w miejscach oddalonych od ruchu samochodowego. Policjanci mówili również o ograniczonym zaufaniu w stosunku do osób nieznajomych. Przybliżyli dzieciom jakie niebezpieczne zagrożenia niesie ze sobą Internet oraz tłumaczyli jak rozsądnie korzystać z sieci.
W trakcie prelekcji poruszona została także tematyka zachowań niezgodnych z prawem. Młodzież otrzymała dawkę cennych informacji o zasadach odpowiedzialności prawnej młodych ludzi, sposobach postępowania wobec osób łamiących prawo oraz na czym polega demoralizacja i jakie są jej przejawy.
 
1
2
 
3_jpg