Przedszkolaki z wizytą w Komendzie. - Działania prewencyjne - KPP Czarnków

Działania prewencyjne

Przedszkolaki z wizytą w Komendzie.

lidl_przedszkoleDzieci z Publicznego Przedszkola w Brzeźnie odwiedziły funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie. Podczas tej pełnej atrakcji wycieczki przedszkolaki dowiedziały się wiele interesujących szczegółów o służbie w Policji.

Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzania recepcji oraz stanowiska kierowania czarnkowskiej policji. Dzieci miały możliwość zapoznania się z pracą dyżurnego, który z tego miejsca kieruje wszystkimi patrolami policyjnymi. Następnym punktem wycieczki było zwiedzania policyjnego aresztu. Pomieszczenie to zrobiło na dzieciach największe wrażenie i na długo zapadnie w ich pamięci. Przedszkolaki odwiedziły funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego gdzie za-ca naczelnika  asp. szt. Jarosław Jessa opowiedział dzieciom o różnicach w pracy między policjantami umundurowanymi a tymi którzy na co dzień munduru nie noszą. Nie mniejsze wrażenie zrobiło na maluchach spotkanie z policyjną maskotką, sierżantem Pyrkiem w „ niebieskim pokoju”. Dzieci bardzo chętnie zajmowały miejsce obok Pyrka i pozowały do zdjęć. Na koniec spotkania dzieci odwiedziły I Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Czarnkowie mł. insp. Piotra Ryżka, który opowiedział im o  specyfice zawodu policjanta i odniósł się do cech charakteru jakie powinien posiadać kandydat na policjanta.

Całe spotkanie odbyło się w miłej atmosferze. Mamy nadzieję, że dla naszych gości będzie to niezapomniane przeżycie. Serdecznie dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy ponownie!

3_przedszkole
1_przedsz
2_przedsz
4_przedszkole