Pogadanki na temat bezpiecznego wypoczynku - Działania prewencyjne - KPP Czarnków

Działania prewencyjne

Pogadanki na temat bezpiecznego wypoczynku

1aNa kilka dni przed rozpoczęciem wakacji policjanci z czarnkowskiej komendy przeprowadzili szereg spotkań profilaktycznych dla najmłodszych mieszkańców powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Spotkania dotyczyły bezpiecznego spędzania wolego czasu podczas letniego wypoczynku.

 

Przed wakacjami specjalistka ds. nieletnich oraz dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie odwiedzili podopiecznych przedszkoli oraz szkół z naszego powiatu. Policjanci rozmawiali z dziećmi na temat bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji, aby ustrzec je przed czyhającymi zagrożeniami. W trakcie spotkań funkcjonariusze rozmawiali z najmłodszymi o bezpiecznym pobycie w lesie, nad wodą, na placu zabaw. Dzieci uczyły się również jak prawidłowo korzystać z przejść dla pieszych. Ważnym punktem każdego spotkania było omówienie sposobu zachowania się w przypadku kontaktu z obcą osobą lub napotkanym psem. Ponadto podczas pogadanek dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych policjanci informowali jak bezpiecznie korzystać z Internetu, padło również kilka słów na temat handlu ludźmi, pracy za granicą oraz „pigułce gwałtu”.

Na koniec każdego spotkania specjalistka ds. nieletnich, sierż. Karolina Górzna, czytała przedszkolakom bajki, natomiast ich starszym kolegom i koleżankom wręczyła skromne upominki. Były to odblaski na rękę oraz zakładki do książek z poradami jak bezpiecznie wypoczywać. Szkoły, które odwiedzili policjanci otrzymały również plakaty i ulotki na temat bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji.

Z okazji rozpoczynających się wakacji policjanci z czarnkowskiej komendy życzą dzieciom oraz młodzieży przyjemnego i bezpiecznego wypoczynku!

 

 

2
3
6
5
1
4