Policjanci dla najmłodszych - Działania prewencyjne - KPP Czarnków

Działania prewencyjne

Policjanci dla najmłodszych

pies1W ubiegłym tygodniu policjanci z czarnkowskiej komendy odwiedzili przedszkolaków i uczniów okolicznych szkół podstawowych. Celem spotkań było przekazanie wiedzy na temat umiejętnego zachowania się na wypadek spotkania z bezpańskim psem.

Kilka dni temu mieliśmy okazję ponownie spotkać się z najmłodszymi mieszkańcami naszego powiatu. W sumie odwiedziliśmy dwa przedszkola oraz cztery szkoły podstawowe. Podczas spotkań prezentowaliśmy dzieciom pokaz tresury policyjnego psa służbowego. Spotkania z przewodnikiem psa oraz jego pupilem zorganizowała sierż. Karolina Górzna - specjalista ds. nieletnich w KPP w Czarnkowie.

Głównym jednak celem przeprowadzanych spotkań było uświadomienie dzieci, że czworonogi oprócz tego, że są miłe i przyjazne, potrafią być też niebezpieczne. Mówiliśmy dzieciom jak powinny się zachowywać się w stosunku do przypadkowo spotkanych psów i prezentowaliśmy postawy, które powinny przyjąć w przypadku ataku psa. Wizyta policjantów była też okazją do porozmawiania na inne tematy dotyczące bezpieczeństwa w szkole, w domu, na podwórku. Jak zwykle dzieci wykazały się dużym zaangażowaniem w dyskusję i dużą wiedzą na poruszane tematy.

 

 

pies2