"Bezpieczne Wakcje" - Rodzinny Rajd Rowerowy. - Działania prewencyjne - KPP Czarnków

Działania prewencyjne

"Bezpieczne Wakcje" - Rodzinny Rajd Rowerowy.

lidl_rajdBezpieczny i Niechroniony" w kontekście "Bezpiecznych Wakacji" to kolejne działania profilaktyczne prowadzone przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie zorganizowane przy współpracy z Miejsko Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Krzyżu Wlkp.


Policjanci z Wydziału Prewencji KPP w Czarnkowie, KP w Trzciance, KP w Krzyżu Wlkp. oraz z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Czarnkowie promowali bezpieczeństwo pieszych oraz rowerzystów podczas Rajdu Rowerowego, który odbył się w malowniczo położonym Leśnictwie Rzeczyn koło Krzyża Wlkp. Policjanci przed rozpoczęciem rajdu omówili przepisy ruchu drogowego w zakresie bezpiecznego poruszania się niechronionych uczestników po drogach oraz obowiązkowego wyposażenia rowerów. Funkcjonariusze rozdali uczestnikom spotkania kamizelki oraz elementy odblaskowe podkreślając tym samym ich ważną rolę, którą pełnią dla ochrony naszego życia i zdrowia. W trakcie spotkania gościliśmy przedstawiciela Straży Leśnej z Krzyża Wlkp. Pana Jerzego Milwicz, który aktywnie uczestniczył oraz wspierał działania udzielając rad dot. prawidłowego zachowania w lesie.

Pogoda na rajdzie dopisała, uczestnicy byli bardzo zadowoleni. Rajd zakończył się wspólnym spotkaniem przy ognisku gdzie policjanci odpowiadali na pytania zadawane przez dzieci. Cała akcja łączyła w sobie przyjemne z pożytecznym. Poza tym, że dzieci aktywnie spędziły czas wolny ze swoimi rodzicami, mogły również zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa podczas wakacyjnego wypoczynku nad wodą, o których również informowali policjanci. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za miło  spędzone chwile, życząc tym samym słonecznych, udanych wakacji.
 
rajd_1
 
 
rajd_2
 
rajd_3
 
rajd_4
 
 
rajd_5
 
rajd_6