Profilaktyka na spotkaniu z seniorami - Działania prewencyjne - KPP Czarnków

Działania prewencyjne

Profilaktyka na spotkaniu z seniorami

Policjantka czarnkowskiej komendy zajmująca się profilaktyką społeczną spotkała się z seniorami. Wizyta odbyła się w Klubie Seniora w Czarnkowie. Funkcjonariuszka omówiła podstawowe zagrożenia związane z aktywnością i funkcjonowaniem osób starszych w społeczeństwie, a także przekazała wiedzę i porady dotyczące życia codziennego.

Podczas wczorajszej wizyty funkcjonariuszka przypomniała klubowiczom o zagrożeniach związanych z oszustwami, kradzieżami, przemocą domową oraz omówiła zasady poruszania się po drogach. Wyjaśniła sposób działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, a także zachęcała do korzystania z tego policyjnego narzędzia.

W dalszej części spotkania policjantka przybliżyła sylwetki dzielnicowych oraz poinformowała o zasadach korzystania i funkcjonowania numeru alarmowego 112, w związku z przełączeniem numeru 997 do Centrum Powiadomienia Ratunkowego.

W trakcie prelekcji seniorzy dyskutowali z funkcjonariuszką o nurtujących ich problemach. Mieli możliwość przedstawienia swoich oczekiwań względem policji w zakresie poprawy szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Osoby zainteresowane omawianą tematyką otrzymały ulotki zawierające szczegółowe informacje o tym, jak ustrzec się przed różnymi zagrożeniami oraz gdzie szukać pomocy na wypadek stania się ofiarą przestępstwa.

Seniorom serdecznie dziękujemy za zaproszenie oraz za aktywny udział w spotkaniu.

Karolina Górzna-Kustra


 

  • Profilaktyka na spotkaniu z seniorami
  • Profilaktyka na spotkaniu z seniorami
  • Profilaktyka na spotkaniu z seniorami