Odblaski dla przedszkolaków - Działania prewencyjne - KPP Czarnków

Działania prewencyjne

Odblaski dla przedszkolaków

Okres przedwakacyjny jest dobrym momentem na przypomnienie najmłodszym najważniejszych zasad bezpieczeństwa. Właśnie z tej okazji policjanci w towarzystwie sierżanta Pyrka odwiedzili przedszkolaków w Młynkowie. Podczas spotkania dzieci otrzymały opaski odblaskowe ufundowane przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.

W związku ze zbliżającymi się wakacjami, policjanci wraz z sierżantem Pyrkiem kilka dni temu odwiedzili przedszkolaków z Młynkowa. Podczas spotkania mundurowi dużą uwagę poświęcili bezpieczeństwu na drodze. Dzieci zostały poinformowane o tym, jak prawidłowo powinny przechodzić przez jezdnię, także na sygnalizacji świetlnej oraz jak mają zachować się w sytuacji, kiedy zaczepi ich ktoś nieznajomy.

Policjanci przypomnieli przedszkolakom o pasach oraz fotelikach, w których mogą czuć się bezpiecznie, a także zachęcali do noszenia elementów odblaskowych. Mundurowi wspomnieli również o bezpieczeństwie nad wodą oraz podczas prac polowych.

Chętnych do udzielania odpowiedzi na pytania zadawane przez funkcjonariuszy nie brakowało. W trakcie wizyty dzieci otrzymały opaski odblaskowe przygotowane przez Generalna Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.

Karolina Górzna-Kustra.