Światowy Dzień Bez Papierosa - Działania prewencyjne - KPP Czarnków

Działania prewencyjne

Światowy Dzień Bez Papierosa

W piątek, 31 maja obchodzony był Światowy Dzień Bez Papierosa. Z tej okazji policjanci wraz z przedstawicielką czarnkowskiego sanepidu oraz pracownikami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Połajewie promowali życie bez tytoniu. Przypominali również o konsekwencjach prawnych za nieprzestrzeganie zakazu palenia papierosów w miejscach publicznych.

Policjanci wraz z pracownikami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Połajewie oraz Grażyną Libront z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Czarnkowie, sprawdzali miejsca gdzie najczęściej jest łamany zakaz palenia papierosów oraz okolice sklepów, w których mogą być sprzedawane wyroby tytoniowe osobom nieletnim.

Podczas wspólnej akcji zachęcano ,,palących" mieszkańców Połajewa do rzucenia palenia. Każdy zainteresowany miał możliwość przebadania się smokolajzerem, czyli urządzeniem do badania ilości tlenku węgla w powietrzu oraz otrzymania ulotek na temat szkodliwości tytoniu.

Przypominamy, że za palenie papierosów w miejscach objętych zakazami jest przewidziana kara grzywny do 500 zł. Za nieumieszczenie informacji o zakazie palenia w miejscach wyszczególnionych ustawą zarządca, bądź właściciel lokalu może zostać ukarany grzywną do 2000 zł. Taka sama grzywna jest przewidziana za sprzedaż wyrobów tytoniowych osobom nieletnim.

Karolina Górzna-Kustra

 

  • Światowy Dzień Bez Papierosa
  • Światowy Dzień Bez Papierosa
  • Światowy Dzień Bez Papierosa