Prewencja kryminalna na strażackim festynie - Działania prewencyjne - KPP Czarnków

Działania prewencyjne

Prewencja kryminalna na strażackim festynie

Policjanci uczestniczyli na festynie zorganizowanym przez strażaków w ramach Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka. Na uczestników czekały atrakcje, wśród których nie zabrakło rozmów na temat bezpieczeństwa. Największym zainteresowaniem wśród dzieci cieszył się sierżant Pyrek oraz policyjny radiowóz.

W minioną sobotę, 18 maja br. w Trzciance odbył się festyn zorganizowany przez strażaków w ramach Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka. W przedsięwzięciu udział wzięli również policjanci z Czarnkowa i Trzcianki. Mundurowi przypominali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa m. in. podczas jazdy na rowerze, wypoczynku nad wodą czy górskich wycieczek. Dla dzieci największą atrakcją był policyjny radiowóz oraz maskotka sierżanta Pyrka, z którą bardzo chętnie robiły sobie zdjęcia .

Na imprezie nie zabrakło również wielu materiałów edukacyjnych skierowanych do dorosłej części społeczeństwa, dotyczących m.in. Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, aplikacji Moja Komenda, dopalaczy, przemocy, gdzie szukać pomocy i jak radzić sobie w trudnych sytuacjach życiowych. Policjanci uczulali osoby odwiedzające nasze stoisko na nadmierną prędkość, przypominali o konieczności zapinania pasów bezpieczeństwa i przewożenia dzieci w fotelikach, o tym jak zgubne w skutkach może być używanie telefonu i jednoczesne kierowanie samochodem.

Z pewnością każdy, kto przyszedł na festyn znalazł coś dla siebie i mógł aktywnie spędzić czas oraz dowiedzieć się naprawdę dużo o tym, jak być bezpiecznym.

Funkcjonariuszom Straży Pożarnej dziękujemy za zaproszenie.

Karolina Górzna-Kustra/zdjęcia: Leszek Malicki 


 

 • festyn strażacki
  festyn strażacki
 • festyn strażacki
  festyn strażacki
 • festyn strażacki
  festyn strażacki
 • festyn strażacki
  festyn strażacki
 • festyn strażacki
  festyn strażacki