Przedszkolaki na komendzie - Działania prewencyjne - KPP Czarnków

Działania prewencyjne

Przedszkolaki na komendzie

Policjantów z czarnkowskiej komendy odwiedziła grupa ,,Sowy” z Przedszkola Miejskiego nr 2 im. Jana Brzechwy w Czarnkowie. Podczas wizyty dzieci mogły zwiedzić budynek komendy, porozmawiać z funkcjonariuszami oraz zobaczyć sprzęt jaki wykorzystują w codziennej służbie. Spotkanie były też świetną okazją do rozmów na temat bezpieczeństwa.

Podczas wczorajszej wizyty przedszkolaki spotkały się z I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Czarnkowie – mł. insp. Adamem Filipem, a także zwiedziły policyjne pomieszczenia m.in. stanowisko kierowania, ,,niebieski pokój” oraz pomieszczenie dla osób zatrzymanych. Mundurowi przybliżyli dzieciom charakterystykę swojej pracy oraz pokazali sprzęt jaki wykorzystują podczas codziennej służby.

Ogromne zainteresowanie naszych sympatycznych gości wzbudziły radiowozy policyjne, które mogły pooglądać z bliska, a nawet zasiąść za ich kierownicą, środki przymusu bezpośredniego oraz maskotka sierżanta Pyrka.

Przedszkolaki z zaciekawieniem wysłuchały informacji na temat sposobów zabezpieczania śladów pozostawionych na miejscu przestępstwa oraz jakich używa się do tego narzędzi. Na pamiątkę otrzymały daktyloskopijny odcisk własnego palca.

Spotkanie były znakomitą okazją, aby przekazać maluchom porady dotyczące bezpieczeństwa oraz sposobów unikania zagrożeń.

Dzieci nie tylko z zaciekawieniem słuchały tego o czym mówili policjanci, ale także aktywnie uczestniczyły w dyskusji zadając sporo pytań. Mamy nadzieję, że wizyta podobała się naszym gościom i pozostanie jeszcze na długo w pamięci.

Karolina Górzna-Kustra