Policjanci kontrolują i edukują - Działania prewencyjne - KPP Czarnków

Działania prewencyjne

Policjanci kontrolują i edukują

W czasie trwających ferii policjanci kontrolują miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży. Mundurowi sprawdzają przede wszystkim czy zimowiska są zorganizowane zgodnie z wytycznymi Kuratorium Oświaty, a także przypominają ich uczestnikom o zasadach właściwego zachowania się podczas zimowych wyjazdów oraz w miejscu zamieszkania.

Zapewnienie bezpieczeństwa najmłodszym mieszkańcom naszego powiatu jest jednym z podstawowych zadań realizowanych przez policjantów podczas tegorocznych ferii. Z tego też powodu mundurowi z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego kontrolują miejsca zbiorowego wypoczynku dzieci i młodzieży zorganizowane w naszym regionie. Funkcjonariusze sprawdzają czy zimowe obozy prowadzone są legalnie, czy dzieci znajdują się pod opieką wykwalifikowanej kadry, jak również czy warunki w jakich przebywają nie zagrażają ich bezpieczeństwu.

Spotkania te są świetną okazją do przekazania informacji na temat bezpiecznych zachowań podczas ferii, w szczególności podczas zabaw na lodzie i śniegu, niebezpieczeństw związanych z zażywaniem narkotyków i dopalaczy oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich.

Wczoraj dla uczestników obozu sportowego w Lubaszu policjanci wraz ze strażakami przygotowali wspólną prelekcję dotyczącą bezpieczeństwa oraz pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Z kolei dziś w trzcianeckiej bibliotece policyjna pogadanka odbywała się ,,pod okiem" lokalnej telewizji.

Do tej pory podczas przeprowadzonych kontroli nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości.

Tymczasem życzymy bezpiecznych ferii!

Karolina Górzna-Kustra