O zagrożeniach podczas zimowych ferii - Działania prewencyjne - KPP Czarnków

Działania prewencyjne

O zagrożeniach podczas zimowych ferii

Podczas ferii dzieci mają dużo wolnego czasu dlatego ważne jest, aby szczególnie w tym okresie zadbać o ich bezpieczeństwo. W ramach działań "Bezpieczne ferie 2019" policjanci z czarnkowskiej komendy na tydzień przed rozpoczęciem ferii uczestniczyli w spotkaniach edukacyjnych z przedszkolakami oraz uczniami szkół podstawowych.

Podczas spotkań z najmłodszymi funkcjonariusze przypominali im o miejscach szczególnie niebezpiecznych, między innymi o tym, że zamarznięty staw czy jezioro nie jest najlepszym miejscem do jazdy na łyżwach czy zabawy, a na sankach zjeżdżać można wyłącznie w miejscach oddalonych od ruchu samochodowego. Policjanci mówili również o ograniczonym zaufaniu w stosunku do osób nieznajomych. Przybliżyli dzieciom jakie niebezpieczne zagrożenia niesie ze sobą Internet oraz tłumaczyli jak rozsądnie korzystać z sieci.

W trakcie prelekcji poruszona została także tematyka zachowań niezgodnych z prawem. Młodzież otrzymała dawkę cennych informacji o zasadach odpowiedzialności prawnej młodych ludzi, sposobach postępowania wobec osób łamiących prawo oraz na czym polega demoralizacja i jakie są jej przejawy.

Karolina Górzna-Kustra