Policjanci na happeningu ,,Dzień dla życia" - Działania prewencyjne - KPP Czarnków

Działania prewencyjne

Policjanci na happeningu ,,Dzień dla życia"

Policjanci z czarnkowskiej komendy kolejny już raz włączyli się w działania organizowane przez Edukację Lubasz. Podczas happeningu profilaktycznego ,,Dzień dla życia" przygotowali własne stoisko, przy którym udzielali cennych porad na temat bezpieczeństwa w życiu codziennym. Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji. Choć największą był radiowóz policyjny i Sierżant Pyrek – maskotka wielkopolskiej Policji.

Podczas happeningu policjanci oprócz pokazu wyposażenia, który zainteresował nie tylko dzieci, ale również rodziców i opiekunów, starali się promować policyjną służbę. Maluchy miały okazję usiąść „za kółkiem” policyjnego radiowozu, a co najważniejsze wysłuchać prelekcji na temat bezpieczeństwa m. in. na drodze i w kontakcie z osobami obcymi. Przygotowano dla nich zagadki, kolorowanki, pamiątkowe pieczątki ze śladami linii papilarnych oraz słodkości.

Młodzież i dorośli mogli spróbować swoich sił pokonując slalom w alko i narkogoglach. Te specjalne okulary były doskonałym narzędziem do zaprezentowania tego jak alkohol i narkotyki działają na nasze zmysły. Ze specjalnymi goglami na nosie młodzież przekonała się, że nawet podczas wykonywania prostych zadań, alkoholowe i narkotykowe zamroczenie zaburza równowagę, zawęża pole widzenia i obniża zdolności motoryczne człowieka. Mundurowi przekazali uczniom i nauczycielom informacje na temat szkodliwości zażywania dopalaczy i narkotyków, używając do tego celu walizki „DRUG BOX”.

Osoby odwiedzające nasze stoisko mogły zbadać zawartość tlenku węgla w wydychanym powietrzu oraz skorzystać z pomiaru tkanki tłuszczowej, dzięki uprzejmości przedstawicielki czarnkowskiego Sanepidu.

Happening uświetniła obecność maskotki wielkopolskiej Policji - Sierżanta Pyrka wzbudzając wśród dzieci dużo radości.

Organizatorom serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

Karolina Górzna-Kustra