Policjantki rozmawiały z młodzieżą o szkodliwości alkoholu - Działania prewencyjne - KPP Czarnków

Działania prewencyjne

Policjantki rozmawiały z młodzieżą o szkodliwości alkoholu

W ramach ,,Ogólnopolskiego Dnia Trzeźwości" policjantki odwiedziły młodzież z trzcianeckiego i czarnkowskiego ,,ogólniaka". Podczas spotkań tematem przewodnim był wpływ alkoholu na organizm młodego człowieka.

W związku z ,,Ogólnopolskim Dniem Trzeźwości" funkcjonariuszki odwiedziły uczniów z Liceum Ogólnokształcącego w Trzciance oraz Czarnkowie. Policjantki rozmawiały między innymi o wpływie alkoholu na organizm młodych ludzi i uzależnieniu od niego. Omówiły także inne negatywne zjawiska towarzyszące nieodpowiedzialnemu spożywaniu alkoholu. Młodzież dowiedziała się na przykład o tym, w jaki sposób zmieniają się reakcje i zachowania nietrzeźwego kierowcy, jak długo alkohol może utrzymywać się w organizmie oraz jakie konsekwencje grożą jadącym ,,na podwójnym gazie". Funkcjonariuszki przestrzegały uczniów przed ryzykownymi zachowaniami i związanymi z nimi konsekwencjami prawnymi. Uczestnicy spotkania zainteresowani byli również odpowiedzialnością ciążącą na nich w przypadku popełnienia przestępstwa czy wykroczenia.

W trakcie zajęć młodzież miała możliwość założenia alkogogli i przekonania się, w jaki sposób alkoholowe zamroczenie zwęża pole widzenia, zaburza równowagę, a także obniża zdolności motoryczne.

 

Karolina Górzna-Kustra