Działania prewencyjne

Trzcianeckie eliminacje do Powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W środę, 11 kwietnia br., w ramach programu ,,Bezpiecznie to wiedzieć i znać” policjantka z trzcianeckiego komisariatu – mł. asp. Estera Bartol uczestniczyła w Gminnym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 w Trzciance. W eliminacjach zwyciężyła drużyna reprezentująca Szkołę Podstawową w Siedlisku.

W turnieju, którego celem było przede wszystkim podnoszenie wiedzy dzieci na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, udział wzięły czteroosobowe drużyny ze szkół podstawowych miasta i gminy Trzcianka. Eliminacje gminne składały się z dwóch części: testu wiedzy z przepisów ruchu drogowego i udzielania pierwszej pomocy oraz konkurencji sprawnościowej związanej z jazdą rowerem po torze przeszkód.

Zwycięska drużyna Szkoły Podstawowej w Siedlisku w składzie: Maja Kilian, Liliana Szymańska, Wojtek Chełmiński i Krystian Frejus będzie reprezentować Trzciankę w etapie powiatowym, drugie miejsce i także wyjazd do Czarnkowa zdobyła drużyna gospodarzy turnieju reprezentowana przez Aleksandrę Lewandowską, Maję Cimcioch, Antoniego Kotiuszkę, Jędrzeja Osowskiego. Trzecie miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Łomnicy.

Organizatorzy przygotowali dla trzech najlepszych drużyn dyplomy i nagrody rzeczowe, natomiast wszyscy startujący uczniowie zostali obdarowani przez mł. asp. Esterę Bartol opaskami odblaskowymi.

Serdeczne gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

Karolina Górzna-Kustra