Policjantka rozmawiała z dziećmi o ich prawach - Działania prewencyjne - KPP Czarnków

Działania prewencyjne

Policjantka rozmawiała z dziećmi o ich prawach

Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie w ramach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka spotkała się z uczniami klas VI Szkoły Podstawowej nr 1 w Czarnkowie i rozmawiała o prawach dziecka.

Podczas spotkania asp. Izabela Kolasa zapoznała uczniów z historią praw dziecka oraz informacjami dotyczącymi Konwencji o Prawach Dziecka. Policjantka wyjaśniła młodym słuchaczom, że korzystając z własnych praw, nie mogą ograniczać praw innych ludzi. Muszą pamiętać by traktować każdego człowieka w taki sam sposób, w jaki sami chcieliby być traktowani.

Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w omawianiu poszczególnych praw. Otrzymały od funkcjonariuszki ,,List do rodziców" zredagowany przez Janusza Korczaka, który po wypełnieniu miały przekazać swoim rodzicom. Dla podsumowania zajęć uczniowie obejrzeli krótki film oraz rozwiązywali zagadki dot. poruszanej tematyki.

Spotkanie profilaktyczne było jednym z elementów ogólnopolskiej kampanii informacyjno – edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny” .

Każde dziecko ma wiele praw. Dbajmy o to, aby nasze dzieci chętnie zdobywały wiedzę, uczyły się i odkrywały świat, ale także chrońmy ich beztroskie dzieciństwo.

Karolina Górzna-Kustra