Policjanci z wizytą u trzcianeckich seniorów - Działania prewencyjne - KPP Czarnków

Działania prewencyjne

Policjanci z wizytą u trzcianeckich seniorów

Policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną oraz funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego czarnkowskiej komendy spotkali się z seniorami. Wizyta odbyła się w Młodzieżowym Domu Kultury w Trzciance. Stróże prawa zwracali uwagę na bezpieczeństwo osób starszych w ruchu drogowym oraz na przestępstwa popełniane na ich szkodę.

To kolejne spotkanie policjantów z seniorami w trzcianeckim Domu Kultury. Tym razem funkcjonariusze z czarnkowskiej drogówki w składzie: asp. Tomasz Gruszkiewicz oraz st. sierż. Adrian Gibas skoncentrowali uwagę seniorów na ich bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

Przypomnieli zasady poruszania się po drogach dla pieszych, rowerzystów i kierowców. Zwrócili uwagę na podstawowe błędy popełniane przez starszych uczestników ruchu drogowego. Stróże prawa zachęcali seniorów do noszenia odblasków, podkreślając, że ich posiadanie znacznie zwiększa widoczność pieszego, a zatem wpływa na jego bezpieczeństwo.

W dalszej części asp. Izabela Kolasa zwróciła uwagę na przestępstwa, których dopuszczają się sprawcy na szkodę osób starszych. Poinformowała zebranych o tym, jak nie dać się oszukać przestępcom działającym metodą „na wnuczka”, ,,na policjanta' czy ,,na hydraulika".

W trakcie prelekcji seniorzy dyskutowali z policjantami o nurtujących ich problemach dotyczących bezpieczeństwa. Mieli możliwość przedstawienia swoich oczekiwań względem policji w zakresie poprawy szeroko rozumianego bezpieczeństwa oraz porządku publicznego.

Seniorom serdecznie dziękujemy za zaproszenie oraz za aktywny udział w spotkaniu.

Karolina Górzna-Kustra