Dyżury na rzecz przeciwdziałania przemocy - Działania prewencyjne - KPP Czarnków

Działania prewencyjne

Dyżury na rzecz przeciwdziałania przemocy

Corocznie 2 października obchodzimy ,,Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy”. Tego dnia w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Trzciance odbył się dyżur, podczas którego dzielnicowi z trzcianeckiego komisariatu wraz z przedstawicielami instytucji pomocowych udzielali porad w zakresie przemocy w rodzinie.

Pamiętając o szczytnym celu jaki ma propagować ten dzień, dzielnicowi z Komisariatu Policji w Trzciance wspólnie z pracownikami socjalnymi Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Trzciance, kuratorem sądowym – Agnieszką Klepianowską oraz pedagogiem – Ewą Hołuja wzięli udział w kilkugodzinnym dyżurze, w trakcie którego udzielali porad wszystkim zainteresowanym tematyką przemocy. Specjaliści informowali m.in. o procedurze zakładania tzw. ,,Niebieskiej Karty” i działaniach prawnych podejmowanych w przypadku zgłoszenia przemocy w rodzinie. Tego dnia dyżur cieszył się dużym zainteresowaniem.

Kolejne dyżury będą odbywać się w każdy pierwszy wtorek miesiąca w siedzibie MGOPS w Trzciance w godzinach od 09.00 do 15.00.

Serdecznie zapraszamy.

mł. asp. Karolina Górzna-Kustra