Grupa ,,Troskliwe Misie" z wizytą u policjantów - Działania prewencyjne - KPP Czarnków

Działania prewencyjne

Grupa ,,Troskliwe Misie" z wizytą u policjantów

Dzisiaj policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie odwiedziła grupa ,,Troskliwych Misi" z Przedszkola ,,Bajka" w Lubaszu. Podczas ,,wycieczki" maluchy miały okazję poznać pracę funkcjonariuszy oraz zobaczyć sprzęt jaki wykorzystują w codziennej służbie. Spotkanie było też świetną okazją do rozmowy o bezpieczeństwie.

Na początku naszej ,,wycieczki" dzieci wraz z opiekunami spotkały się z Pierwszym Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Czarnkowie – mł. insp. Adamem Filipem. Pan Komendant zaprosił małych gości do swojego biura, gdzie opowiedział na czym polega jego codzienna praca.

Następnie dzieci udały się na spotkanie z technikiem kryminalistyki. Były bardzo zainteresowane tym, w jaki sposób zabezpiecza ślady, które zostawiają przestępcy. Ochotnicy mieli również możliwość odciśnięcia swoich linii papilarnych i zabrania ich na pamiątkę.

Przedszkolaki zwiedziły stanowisko kierowania, ,,niebieski pokój" oraz policyjny areszt. Sądząc po uśmiechniętych buziach maluchów, największe wrażenie wzbudził sprzęt policyjny, tj. radiowozy, łódź, środki przymusu bezpośredniego oraz policyjna maskotka – Sierżant Pyrek.

Spotkanie z dziećmi było, również znakomitą okazją, aby przekazać im kilka porad na temat bezpieczeństwa.

Na koniec wycieczki maluchy otrzymały słodki upominek.

Naszym gościom życzymy samych bezpiecznych chwil oraz zapraszamy ponownie.

mł. asp. Karolina Górzna-Kustra