Akcja znakowania rowerów w Krzyżu Wlkp. - Działania prewencyjne - KPP Czarnków

Działania prewencyjne

Akcja znakowania rowerów w Krzyżu Wlkp.

22 września br. dzielnicowi z krzyskiego komisariatu znakowali rowery mieszkańcom Krzyża Wlkp. To kolejna taka akcja w naszym powiecie. Zachęcamy do udziału w podobnych przedsięwzięciach, gdyż w przypadku ewentualnej kradzieży oznakowanego jednośladu, łatwiej będzie go odnaleźć. Spotkanie z mieszkańcami było, również doskonałą okazją, aby promować nowe narzędzia w Policji, takie jak „Moja Komenda” czy ,,Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”.

22 września br. w ramach ,,Europejskiego Dnia bez Samochodu" organizowanego przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Krzyżu Wlkp. oraz Urząd Miejski, dzielnicowi z krzyskiego komisariatu znakowali rowery każdemu zainteresowanemu właścicielowi. Tego dnia znakowanie cieszyło się bardzo dużym powodzeniem. Zgłaszały się zarówno osoby dorosłe jak i dzieci. W sumie oznaczonych zostało 77 jednośladów. Każdy rowerzysta otrzymywał, również informacje na temat bezpiecznej jazdy i właściwego zabezpieczenia roweru przed kradzieżą.

Ponadto w ramach przeprowadzonej akcji dzielnicowi promując program „Dzielnicowy Bliżej Nas” opowiadali mieszkańcom o nowej formule dzielnicowego oraz aplikacji mobilnej „Moja Komenda”. Przypominali, także o możliwości informowania o zagrożeniach za pomocą ,,Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa".

mł. asp. Karolina Górzna-Kustra