Prewencja kryminalna na festynach - Działania prewencyjne - KPP Czarnków

Działania prewencyjne

Prewencja kryminalna na festynach

Od początku czerwca policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie uczestniczyli w wielu festynach odbywających się na terenie naszego powiatu, mając okazję do promowania programów prewencyjnych, w szczególności ,,Kręci mnie bezpieczeństwo”. W trakcie spotkań z mieszkańcami mundurowi informowali o bezpiecznym wypoczynku podczas wakacji.

Podczas imprez policjanci przekazywali informacje o tym jak należy zabezpieczyć dobytek przed wyjazdem na urlop. Każdy zainteresowany otrzymał ulotkę z najważniejszymi poradami na ten temat. Informowano o zachowaniu bezpieczeństwa podczas podróży autokarem, pociągiem oraz na co należy zwracać uwagę poruszając się po drogach pieszo lub na rowerze. Przy okazji mundurowi wręczali kamizelki odblaskowe oraz odblaski.

Dla najmłodszych przygotowano kolorowanki, krzyżówki oraz zagadki – wszystkie o tematyce bezpieczeństwa. Ponadto informowano dzieci o tym, jak bezpiecznie spędzać wolny czas nad wodą oraz w domu. Ogromną radość wśród dzieci wzbudzała karta daktyloskopijna z odbitkami palców oraz maskotka sierżanta Pyrka. Chętni mogli przymierzyć alko lub narkogogle. Policjanci przestrzegali młodzież przed zgubnymi skutkami używania narkotyków, dopalaczy i alkoholu. Przypominali o aplikacji ,,Moja Komenda” i ,,Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa”.

Funkcjonariusze prezentowali radiowozy policyjne, łódź motorową, a także umundurowanie i wyposażenie służbowe. Informowali o kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo … nad wodą”, która w ostatnich dniach została zainaugurowała. Zachęcali do przygotowania spotu promującego bezpieczne przebywanie nad wodą pn. „Filmowy przeWODNIK”, który jest istotnym elementem akcji.

Tak naprawdę każdy kto był obecny na festynach mógł otrzymać porady dotyczące bezpieczeństwa w życiu codziennym i zaspokoić swoją ciekawość zadając bezpośrednio pytania obecnym na miejscu policjantom.

Organizatorom imprez serdecznie dziękujemy za zaproszenia.

mł. asp. Karolina Górzna-Kustra