W trosce o bezpieczeństwo dzieci nad wodą - Działania prewencyjne - KPP Czarnków

Działania prewencyjne

W trosce o bezpieczeństwo dzieci nad wodą

Słoneczna pogoda i wysokie temperatury sprawiają, że latem najchętniej wypoczywamy nad wodą. Słońce, plaża, atmosfera wakacji – łatwo zapomnieć, że woda, nawet ta pozornie najspokojniejsza, jest groźnym żywiołem. Dlatego w trosce o bezpieczny wypoczynek dzieci nad wodą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie w ramach ogólnopolskiej akcji ,,Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą” zaprosili w minioną środę czarnkowskich przedszkolaków na basen, aby przypomnieć im, kilka zasad dotyczących bezpiecznych zachowań na akwenie wodnym.

Środowe spotkanie z dziećmi na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Czarnkowie rozpoczęło się omówieniem przez policjantów podstawowych zagadnień związanych z bezpieczeństwem nad wodą. Maluchom przypomniano o tym, jakie akcesoria należy zabrać na plażę oraz kiedy i w jakich miejscach mogą bezpiecznie pływać. Wizyta na basenie była znakomitą okazją, aby przedszkolaki dowiedziały się w jaki sposób mogą korzystać z terenu kąpieliska – zapoznając się z obowiązującym regulaminem. ,,Jeżyki” i ,,Kaczuszki” wykazały się dużą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa i znakomicie radziły sobie z odpowiedziami na zadawane im pytania.

Następnie dzięki uprzejmości i pomocy ratowników WOPR, przedszkolacy mogli zobaczyć na własne oczy jak wygląda akcja ratowania osoby tonącej oraz sprzęt ratowniczy, którym dysponują ratownicy.

Spotkanie było okazją do przypomnienia, że tylko odpowiedzialne zachowanie nad wodą daje gwarancję bezpiecznego wypoczynku. Na koniec policjanci wręczyli dzieciom słodkości.

Mamy nadzieję, że po tym spotkaniu każdy przedszkolak wróci z wakacji nad wodą cały i zdrowy.

Dyrekcji OSiR oraz ratownikom serdecznie dziękujemy!

mł. asp. Karolina Górzna-Kustra