,,Zryw Wolnych Serc" już za nami - Działania prewencyjne - KPP Czarnków

Działania prewencyjne

,,Zryw Wolnych Serc" już za nami

1 czerwca na terenie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Białej odbyła się ogólnopolska akcja pn. ,,Głos Profilaktyki" zainicjowana przez Komendę Główną Policji. W tym dniu w całej Polsce biły serca młodych ludzi, chcących zwrócić uwagę na życie wolne od uzależnień. Poza tradycyjną odezwą i aktem wybijania rytmu serc odbyła się część artystyczna.

Ogólnopolski Głos Profilaktyki jest krajowym zrywem wzmocnienia twórczej profilaktyki realizowanej przez społeczność programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty”.

W Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii akcja rozpoczęła się o godzinie 11.00. Była to już piąta tego typu impreza zorganizowana przez czarnkowskich mundurowych. Tym razem na zaproszenie Komendanta Powiatowego Policji w Czarnkowie – insp. Piotra Ryżka uczestniczyły w niej uczennice wraz z nauczycielami i dyrektorem Panem Sławomirem Milczarkiem, członkowie czarnkowsko-trzcianeckiej grupy PaT, starosta czarnkowsko-trzcianecki – Tadeusz Teterus oraz wicestarosta – Jacek Klimaszewski.

Najpierw zgromadzona publiczność miała okazję, aby obejrzeć spektakl pn. ,,Niedoskonała doskonałość" przygotowany przez czarnkowsko-trzcianecką grupę PaT, a następnie przedstawienie ,,Brzechwa dla dorosłych", w którym wystąpiły wychowanki ośrodka.

Punktualnie o godzinie 12.00 wszyscy uczestnicy wysłuchali odczytanej przez uczennicę ośrodka odezwy Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki „Przestańmy biec”. Zaraz potem nastąpił tzw. ,,Zryw Wolnych Serc". Przez minutę wszyscy wybijali rytm bicia WOLNYCH SERC. Serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Serc pięknych i zdrowych, w trosce o zdrowie fizyczne i społeczne. Serc silnych i pomocnych innym. Serc pokoleń. Serc ludzi, którzy mogą różnić się od siebie, ale potrafią działać wspólnie, by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami i przemocą.

Na koniec młodzież odśpiewała hymn społeczności PaT oraz zatańczyła ,,belgijkę"

Mamy nadzieję, iż tego typu działania wypromują modę na życie bez uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które pomogły Nam w organizacji imprezy.

mł. asp. Karolina Górzna-Kustra