Policjanci na happeningu ,,Dzień dla życia" - Działania prewencyjne - KPP Czarnków

Działania prewencyjne

Policjanci na happeningu ,,Dzień dla życia"

Policjanci z czarnkowskiej komendy kolejny już raz włączyli się w działania organizowane przez Edukację Lubasz. Podczas happeningu profilaktycznego ,,Dzień dla życia" przygotowali własne stoisko, przy którym udzielali cennych porad na temat bezpieczeństwa w życiu codziennym. Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego przygotowali dla zgromadzonej publiczności pokazową lekcję na temat prawidłowej kontroli drogowej.

Podczas happeningu policjanci oprócz pokazu wyposażenia, który zainteresował nie tylko dzieci, ale również rodziców i opiekunów, starali się promować policyjną służbę. Był też czas na przekazanie podstawowych informacji dotyczących zasad bezpieczeństwa, w szczególności na temat prawidłowego użytkowania jednośladów oraz kontaktów z osobami nieznajomymi.

Dla najmłodszych przygotowano zagadki, rebusy oraz odbitki linii papilarnych. W trakcie imprezy policjanci z czarnkowskiej drogówki zaprezentowali zgromadzonej publiczności pokazową lekcję na temat prawidłowego zachowania się w trakcie kontroli drogowej.

Młodzież oraz dorośli mogli spróbować swoich sił, pokonując slalom w alko i narkogoglach. Te specjalne okulary były doskonałym narzędziem do zaprezentowania tego jak alkohol i narkotyki działają na nasze zmysły. Ze specjalnymi goglami na nosie młodzież przekonała się, że nawet podczas wykonywania prostych zadań, alkoholowe i narkotykowe zamroczenie zaburza równowagę, zawęża pole widzenia i obniża zdolności motoryczne człowieka.

Happening uświetniła także obecność maskotki wielkopolskiej Policji - Sierżanta Pyrka wzbudzając wśród dzieci wiele pozytywnych emocji. 

mł. asp. Karolina Górzna-Kustra