I urodziny czarnkowsko-trzcianeckiej grupy PaT - Działania prewencyjne - KPP Czarnków

Działania prewencyjne

I urodziny czarnkowsko-trzcianeckiej grupy PaT

Czarnkowsko-trzcianecka grupa PaT obchodziła swoje pierwsze urodziny. Do wspólnego, uroczystego świętowania tej chwili młodzi artyści zaprosili wiele sprzyjających im w minionym roku osób. Nie zabrakło wspomnień, podziękowań, premiery nowego spektaklu, wspólnej zabawy i pysznego urodzinowego tortu.

Profilaktyka a Ty” to ogólnopolski program pod egidą Komendy Głównej Policji, w którym ludzie młodzi wychodzą z profilaktyką uzależnień do swoich kolegów i rówieśników. Język teatru, muzyki, wspólnej zabawy w atmosferze koleżeństwa, przyjaźni, tolerancji ma przemawiać do wyobraźni młodych ludzi, zniechęcać do eksperymentowania z używkami, pokazywać jasne strony codzienności i namawiać do życia wolnego od uzależnień.
Grupa PaT w naszym powiecie powstała w 2016 roku. W jej skład wchodzi młodzież ze szkół gimnazjalnych i średnich z terenu powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Liderem jest Kamil Januszkiewicz, uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie, a koordynatorkami: mł. asp. Justyna Przybył z Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie oraz Agnieszka Gołębiewska z Edukacji Lubasz.

W poniedziałek o godzinie 11.00 w czarnkowskim kinie ,,Światowid" odbyła się uroczystość z okazji pierwszej rocznicy powstania czarnkowsko-trzcianeckiej grupy PaT. Tym razem młodzież przygotowała premierowy spektakl zatytułowany ,,Niedoskonała doskonałość" na podstawie scenariusza Julii Strakowskiej oraz pod okiem reżysera Justyny Łopatko. Na tę uroczystość przybyli zaproszeni goście. W tym gronie znaleźli się między innymi: posłowie, przedstawiciele władz samorządowych, służb, inspekcji i straży, dyrektorzy szkół wraz z uczniami, pedagodzy, kuratorzy, członkowie Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, zaprzyjaźnione grupy PaT wraz z opiekunami oraz policjanci.

Po uroczystym przywitaniu wszystkich gości rozpoczęto projekcję filmu ukazującego roczną aktywność członków grupy – wesoły, pełen emocji i wzruszający. Następnie Agnieszka Gołębiewska wraz z młodzieżą złożyła szereg podziękowań wszystkim osobom wspierającym i zaangażowanym w działalność naszej grupy PaT.

Podczas uroczystej gali wyżej wspomniana koordynatorka uhonorowana została za swój wkład i zaangażowanie, odznaczeniem społeczności PaT z rąk przedstawiciela Biura KGP – rzecznika prasowego programu PaT – st. sierż. Damiana Wroczyńskiego. Serdeczne gratulacje Pani Agnieszko!

Sam spektakl dotyczący tolerancji to mistrzostwo i wielki ukłon w stronę aktorów. Widowisko poruszające serce nie tylko z powodu rozwijającego się wątku na scenie, ale również za przyczyną naszej młodzieży i drzemiącym w niej potencjale. Po występie zgromadzona na sali młodzież opanowała scenę wspólnie odśpiewując hymn PaTu oraz tańcząc ,,belgijkę". Jak przystało na urodzinową imprezę - nie zabrakło wielkiego finału z urodzinowym tortem i świeczką oraz wspólnej zabawy.

Z okazji urodzin – życzymy wszelkiej pomyślności i wytrwałości w dalszych działaniach.

mł. asp. Karolina Górzna-Kustra