Odznaczenia i medale dla funkcjonariuszy - Z życia komendy - KPP Czarnków

Z życia komendy

Odznaczenia i medale dla funkcjonariuszy

led24 października 2016 r. w MSWiA szef resortu Mariusz Błaszczak wspólnie z Komendantem Głównym Policji nadinsp. dr Jarosławem Szymczykiem wręczyli 14 policjantom Krzyże Zasługi za Dzielność nadane przez Prezydenta RP. W uroczystościach uczestniczył insp. Piotr Ryżek Komendant Powiatowy Policji w Czarnkowie oraz dwóch policjantów z Komisariatu Policji w  Krzyżu Wlkp.

Sierż. Krystyna Pakowska oraz st. sierż. Tomasz Sikora otrzymali od szefa MSWiA Krzyże Zasługi za Dzielność, które przyznał Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda. W nocy 19 listopada 2015 roku podczas służby patrolowej w Krzyżu Wielkopolskim zauważyli ogień wydobywający się z okna domu wielorodzinnego. Nie zważając na zadymienie rozpoczęli akcję ratunkową i wyważyli drzwi do mieszkania, z którego wynieśli nieprzytomnego mężczyznę. Zaangażowali się także w akcję ewakuacyjną. Natychmiastowa i właściwa funkcjonariuszy przyczyniła się do szybkiego ugaszenia pożaru i ograniczenia strat materialnych. 

Krzyż Zasługi za Dzielność został ustanowiony w roku 1928 przez Prezydenta RP Ignacego Mościckiego. Odznaczenie nadawane jest między innymi funkcjonariuszom Policji i Straży Pożarnej za czyny popełnione w specjalnie ciężkich warunkach, z wykazaniem wyjątkowej odwagi, z narażeniem życia lub zdrowia, w obronie prawa, nietykalności granic państwowych oraz życia, mienia i bezpieczeństwa obywateli.

Więcej na : https://mswia.gov.pl/pl/aktualnosci/15275,Szef-MSWiA-do-funkcjonariuszy-bohaterow-Wasza-postawa-daje-gwarancje-tego-ze-oby.html

dsc_0467
1-28375_g
1-28380