Zawody wędkarskie o Puchar Komendanta - Z życia komendy - KPP Czarnków

Z życia komendy

Zawody wędkarskie o Puchar Komendanta

zawodyrybylidW sobotę 10 września br. do miejscowości Biała zjechali miłośnicy wędkarstwa. Wśród nich byli policjanci, strażacy, policyjni emeryci oraz członkowie rodzin. Nie zabrakło też zaprzyjaźnionych wędkarzy. Były to już kolejne zawody wędkarskie o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Czarnkowie.

Głównym organizatorem sobotnich zawodów był policjant z czarnkowskiej komendy, Piotr Maćkowiak. To właśnie dzięki jego pasji i zaangażowaniu w zawodach wzięło udział aż 34 uczestników, w tym dwie panie. Zawody odbyły się pod patronatem Komendanta Powiatowego Policji w Czarnkowie - insp. Piotra Ryżka. Rywalizacja rozpoczęła się punktualnie o godzinie 8.00 i trwała do godz. 12.00. Po podliczeniu wyników, Pan insp. Piotr Ryżek, Zastępca Wójta Gminy Czarnków Pani Monika Piotrowska oraz Wicestarosta Pan Jacek Klimaszewski, wręczyli puchary i nagrody.

Wyniki rywalizacji mężczyzn przedstawiają się następująco:

I miejsce – Radosław Kempiński (policjant KP Wieleń) – 15545 g.

II miejsce – Michał Łusiewicz (strażak PSP Czarnków) – 11545 g.

III miejsce – Ryszard Styperek (strażak OSP Suchy Las) – 9610 g.

W kategorii kobiet zwyciężyła Magdalena Pałys (policjantka KP Trzcianka) z wynikiem 6215 g. W klasyfikacji ogólnej zajęła ona VI miejsce. Takiego wyniku z pewnością zazdrościło jej wielu uczestników zawodów. Joannie Madaj, najlepszej wśród kobiet w rywalizacji w Sławnie, tym razem zabrakło szczęścia.

W kategorii „największa złowiona ryba” nie miał sobie równych Mariusz Krysiak (strażak emeryt), który złowił karpia o wadze 3200 g. W klasyfikacji ogólnej uplasował się na IV miejscu.

Nie zabrakło też młodych miłośników wędkarstwa. Do rywalizacji z dorosłymi stanęli Radosław Jagła i Grzegorz Nowak.

Zawody upłynęły w miłej atmosferze, o którą zadbał główny organizator Piotr Maćkowiak. Na koniec wszyscy spotkali się przy wspólnym posiłku, wymieniając na gorąco wrażenia.

Puchary ufundowali Starostwo Powiatowe w Czarnkowie oraz Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów w Czarnkowie. Natomiast nagrody dla zawodników sfinansowali: Starostwo Powiatowe w Czarnkowie, Urząd Gminy Czarnków, Prezes Stowarzyszenia Bezpieczny Powiat Krzysztof Marcinkowski oraz Zbigniew Łukasiak. Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji zawodów serdecznie dziękujemy. Słowa podziękowania kierujemy również na ręce właścicieli Gospodarstwa Rybackiego w Teresinie, Państwa Sanockich, którzy udostępnili łowisko w Białej.

 

{galeria}2016/wrzesien/zawodywedkarskie{/galeria}