II Powiatowe Zawody Pływackie Służb Mundurowych - Z życia komendy - KPP Czarnków

Z życia komendy

II Powiatowe Zawody Pływackie Służb Mundurowych

lidbasenBasen czarnkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji stał się dziś areną rozgrywek pływackich. Po raz drugi zorganizowano Powiatowe Zawody Pływackie Służb Mundurowych. Do walki stanęło pięć drużyn - Komenda Powiatowa Policji w Czarnkowie, Państwowa Powiatowa Straż Pożarna w Czarnkowie, Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza w Trzciance, Ochotnicza Straż Pożarna z Wielenia, Nadleśnictwo Trzcianka i Krucz. Na czele reprezentacji czarnkowskiej policji stanął Komendant Powiatowy Policji w Czarnkowie – insp. Piotr Ryżek.  

II Powiatowe Zawody Pływackie Służb Mundurowych Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego już za nami. Organizatorem Zawodów było Starostwo Powiatowe w Czarnkowie oraz Państwowa Powiatowa Straż Pożarna w Czarnkowie.  Patronat nad zawodami objęli: Starosta Czarnkowsko-Trzcianecki – Tadeusz Teterus, Komendant Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Czarnkowie – st. bryg. Jacek Kwapis oraz Komendant Powiatowy Policji w Czarnkowie – insp. Piotr Ryżek. Inicjatywa zawodów jest godna pochwały, ponieważ oprócz elementów rywalizacji ma też wymiar edukacyjny i profilaktyczny.

Na basenie stawiły się wszystkie reprezentacje zgłoszone do zawodów. W duchu sportowej rywalizacji, rozegrano łącznie trzy konkurencje – dwie indywidualne i jedną drużynową. Na 50m stylem dowolnym najlepszy okazał się, podobnie jak w ubiegłym roku, Piotr Nowicki reprezentujący Nadleśnictwo Krucz. Drugie miejsce na podium zajął, reprezentant KPP w Czarnkowie – Przemysław Kostuszyński. W konkurencji 100m stylem klasycznym Komendant Powiatowy Policji w Czarnkowie, insp. Piotr Ryżek nie miał sobie równych i zajął pierwsze miejsce. Powtórzył tym samym ubiegłoroczny sukces. W konkurencji drużynowej, sztafecie 4 x 50m najlepsi okazali się strażacy z PPSP w Czarnkowie. Tuż za nimi, na drugim miejscu, uplasowała się drużyna reprezentująca KPP w Czarnkowie, w składzie: Piotr Ryżek, Jarosław Rieger, Daniel Durma, Przemysław Kostuszyński i Adrian Gibas. Na podium stanęli też strażacy z JRG Trzcianka, zajmując w tej konkurencji III miejsce.

Zawody sędziował zespół ratowników z trzcianeckiej grupy WOPR Anioły. Sędzią głównym zawodów był Adrian Hałuszka.

Organizatorom dziękujemy za zaproszenie i mamy nadzieję, że ponownie spotkamy się za rok.

{galeria}2016/wrzesien/zawodyplywackie{/galeria}