Uroczystości z Okazji Święta Policji - Z życia komendy - KPP Czarnków

Z życia komendy

Uroczystości z Okazji Święta Policji

leadswietoWczorajszy dzień był niezwykle podniosły dla policjantów z czarnkowskiej komendy, którzy obchodzili swoje święto. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 16.00 mszą świętą w Sanktuarium Królowej Rodzin w Lubaszu. Następnie, odbyła się uroczysta zbiórka z udziałem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu – insp. Tomasza Trawińskiego.

Choć Święto Policji przypada w dniu 24 lipca, w tym roku policjanci z czarnkowskiej komendy obchodzili swoje święto 21 lipca. Podyktowane było to trwającymi w całym kraju przygotowaniami do Światowych Dni Młodzieży. Obchody rozpoczęły się od złożenia kwiatów pod pomnikiem ku czci policjantów z terenu powiatu czarnkowskiego, pełniących służbę w jednostkach Policji Państwowej na terenie kraju i zamordowanych w ZSRR w 1940 roku.

O godz. 16:00 odbyła się msza święta w Sanktuarium Królowej Rodzin w Lubaszu, którą koncelebrowali: kapelan KWP w Poznaniu – ks. prałat Stefan Komorowski, kapelan naszej komendy – ks. Krzysztof Sobkowiak, ks. kan. dr Andrzej Magdziarz, ks. Symplicjusz Nowak, ks. wikariusz Adrian Urbaniak.

Następnie policjanci spotkali się w sali lubaskiego gimnazjum, gdzie odbyły się dalsze uroczystości z udziałem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu – insp. Tomasza Trawińskiego. Na uroczystości obecni byli również  nadkom. Roma Figaszewska, do niedawna I Zastępca Komendanta KPP w Czarnkowie, Naczelnik Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Poznaniu – mł. insp. Adam Półtoraczyk, a także Komendant Szkoły Policji w Pile insp. Roman Gryczka.

Na uroczystość przybyli mundurowi oraz zaproszeni goście, w tym Starosta Tadeusz Teterus, Wicestarosta Jacek Klimaszewski, Przewodniczący Rady Powiatu Bogdan Tomaszewski oraz grono samorządowców. Obecna była również Iwona Fiałkowska Zastępca Prokuratora Rejonowego w Trzciance oraz przedstawiciele służb współpracujących z KPP – w tym Komendanci Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Czarnkowie – st. bryg. Jacek Kwapis i mł. bryg. Adam Kotiuszko a także przedstawiciele Lasów Państwowych. Obecny był również przewodniczący czarnkowskiego związku zawodowego emerytowanych policjantów Pan Józef Szmuga. Przybyli także emerytowani komendanci i policjanci, pracownicy cywilni komendy, nasz kapelan ks. Krzysztof Sobkowiak i ks. kan. dr Andrzej Magdziarz. Nie zabrakło gości z innych zaprzyjaźnionych instytucji – przedstawicieli oświaty, ośrodków i fundacji oraz przedstawicieli kuratorów, prezesów stowarzyszeń.

Komendant Powiatowy Policji w Czarnkowie – insp. Piotr Ryżek, przywitał wszystkich zgromadzonych gości. W ciepłych słowach podziękował swoim policjantom za olbrzymie zaangażowanie w realizację zadań służbowych oraz gratulował otrzymanych awansów i wyróżnień. Złożył również podziękowania pracownikom cywilnym komendy, a także  samorządowcom i wszystkim wspierającym nas w codziennej służbie.

Przypomnijmy, że w dniu 16 lipca, podczas centralnych obchodów Święta Policji na Zamku Królewskim w Warszawie, awans na stopień inspektora Policji otrzymał Komendant Powiatowy Policji w Czarnkowie mł. insp. Piotr Ryżek. Panu Komendantowi serdecznie gratulujemy.

 {galeria}2016/lipiec/kdt{/galeria}

W dalszej kolejności wręczono rozkaz o powierzeniu obowiązków nowemu I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Czarnkowie – podinsp. Adamowi Filip. W dniu 20 lipca podinsp. Adam Filip, podczas wojewódzkich obchodów Święta Policji w Poznaniu, został odznaczony srebrnym medalem za długoletnią służbę.

Dalej przystąpiono do wręczenia aktów mianowania na kolejne stopnie policyjne. Wśród awansowanych było 59 funkcjonariuszy, w tym 32 w korpusie aspirantów i 27 w korpusie podoficerów.

Rozkazem personalnym nr 1405 Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu z dnia 4 lipca 2016 roku przedterminowo mianowany na stopień aspiranta sztabowego został Komendant Komisariatu Policji w Wieleniu:

- st. asp. Marcin Skotarczyk

Rozkazem personalnym nr 1407 Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu z dnia 4 lipca 2016 roku mianowani na stopień aspiranta sztabowego zostali:

- st. asp. Krzysztof Ciesielski

- st. asp. Sławomir Dembski

- st. asp. Piotr Kapuściński

- st. asp. Robert Kolasa

- st. asp. Dariusz Kosiński

- st. asp. Wojciech Michałkiewicz

- st. asp. Dariusz Naplocha

- st. asp. Przemysław Płóciniczak

- st. asp. Radosław Szmuga

Rozkazem personalnym nr 1407/2016 Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu z dnia 4 lipca 2016 roku mianowani na stopień starszego aspiranta zostali:

- asp. Aleksandra Berdzińska

- asp. Sławomir Kisała

- asp. Marcin Klocek

- asp. Ireneusz Kupis

- asp. Grzegorz Lewandowski

- asp. Adam Rowicki

- asp. Fabian Rybarczyk

- asp. Hanna Rzysko-Żukowska

- asp. Małgorzata Sygnecka

- asp. Dariusz Wicher

- asp. Marcin Wylegała

- asp. Marcin Żukowski

 

Na stopień aspiranta:

 

- mł. asp. Iwona Fillinger

Rozkazem personalnym nr 1564/2016 Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu z dnia 4 lipca 2016 roku mianowani na stopień młodszego aspiranta zostali:

- sierż. sztab. Estera Bartol

- sierż. sztab. Adam Ciesiółka

- sierż. sztab. Karolina Górzna-Kustra

- sierż. sztab. Grzegorz Janc

- sierż. sztab. Patryk Macyszyn

- sierż. sztab. Błażej Stachowski

- sierż. sztab. Ewelina Waśko

- sierż. sztab. Łukasz Wieczorek

- sierż. sztab. Anna Wojewoda-Woźniak

Rozkazem personalnym nr 1408/2016 Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu z dnia 4 lipca 2016 roku mianowani na stopień sierżanta sztabowego zostali:

- st. sierż. Kamila Dalidowicz

- st. sierż. Łukasz Kowalczyk

- st. sierż. Krzysztof Majchrzak

- st. sierż. Paweł Małecki

- st. sierż. Monika Marek-Wekwerth

- st. sierż. Michał Skowroński

- st. sierż. Damian Stachowiak

- st. sierż. Mariusz Zandon

Rozkazem personalnym nr 1408/2016 Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu z dnia 4 lipca 2016 roku mianowani na stopień starszego sierżanta zostali:

- sierż. Jakub Budner

- sierż. Michalina Burda

- sierż. Małgorzata Gniołka

- sierż. Jerzy Heft

- sierż. Radosław Kempiński

- sierż. Ilona Kołodeńska

- sierż. Łukasz Kosicki

- sierż. Piotr Maćkowiak

- sierż. Edyta Nowakowska

- sierż. Tomasz Sikora

- sierż. Natalia Stróżyńska

- sierż. Krystian Til

- sierż. Angelika Tromska

- sierż. Michał Woźnicki

Rozkazem personalnym nr 1406/2016 Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu z dnia 4 lipca 2016 roku mianowani na stopień sierżanta zostali:

- st. post. Jakub Bak

- st. post. Agata Derezińska

- st. post. Anna Grzybowska

- st. post. Maciej Kasperczak

- st. post. Joanna Śmierzchalska

 

Oprócz mianowania na kolejne stopnie policyjne, byli też policjanci którzy awansowali na wyższe stanowiska służbowe:

 

- Błażej Stachowski

- Krystian Til

- Łukasz Wieczorek

- Anna Godawa-Stawna

- Marcin Żukowski

- Dariusz Jęśko

- Justyna Przybył

- Ilona Kołodeńska

- Michał Woźnicki

- Marek Kowaliński

- Paweł Małecki

- Kamila Dalidowicz

- Anna Wojewoda-Woźniak

- Maciej Kasperczak

Następnie Komendant Powiatowy wręczył pracownikom cywilnym, stosowne listy gratulacyjne, w uznaniu za ich wysiłek i zaangażowanie. Wyróżnienia te otrzymali:

- Iwona Michalska

- Renata Zajdowicz

- Marianna Stańkowska

- Małgorzata Jechalik

- Katarzyna Wilk

- Mirosław Gibas

Po wręczeniu aktów mianowania, Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu – insp. Tomasz Trawiński, pogratulował awansowanym i wyróżnionym. Wyraził też uznanie dla wzorowej pracy wszystkich policjantów, ponieważ dzięki ich postawie Komenda Powiatowa Policji w Czarnkowie jest jedną z wyróżniających się jednostek w garnizonie wielkopolskim.

Wszystkim przybyłym gościom serdecznie dziękujemy za udział w uroczystości. Jeszcze raz składamy gratulacje wszystkim wyróżnionym, nagrodzonym i awansowanym.

Serdeczne podziękowania składamy także na ręce Pani Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lubaszu - Justyny Przyłuckiej-Gania, Marcina Filody - Wójta gminy Lubasz oraz Pani Iwony Wieczorek, dyrektora lubaskiego gimnazjum, za udostępnienie sali na wczorajszą uroczystość.

Obchody uświetniła czarnkowska Orkiestra Dęta pod batutą Pana Tadeusza Kurzaca.

{galeria}2016/lipiec/kwiaty{/galeria}

{galeria}2016/lipiec/kosciol{/galeria}

{galeria}2016/lipiec/sala{/galeria}