Jak być bezpiecznym w domu i w szkole - Programy profilaktyczne - KPP Czarnków

Programy profilaktyczne

Jak być bezpiecznym w domu i w szkole

lidpogadankakrzyzW minionym tygodniu policjanci z Komisariatu Policji w Krzyżu Wielkopolskim przypominali rodzicom i dzieciom o zasadach bezpieczeństwa na drodze. Mundurowi pełniący służbę w okolicach szkół zwracali uwagę na to, czy rodzice w sposób prawidłowy przewożą swoje pociechy. Funkcjonariusze oraz przedstawiciel Nadleśnictwa Krzyż przeprowadzili również pogadanki z uczniami klas I-III szkół podstawowych.

Mundurowi patrolujący okolice szkół położonych na terenie miasta i gminy Krzyż Wlkp. czuwali nad przestrzeganiem przepisów dotyczących przewożenia dzieci. Oprócz tego policjantka i policjant z Zespołu Prewencji Komisariatu Policji w Krzyżu Wlkp. dzięki zaproszeniu dyrekcji mogli się spotkać z uczniami najmłodszych klas i porozmawiać o tym, co ważne dla ich bezpieczeństwa.

Spotkania w formie krótkich pogadanek odbyły się w szkołach podstawowych w Krzyżu Wlkp. oraz w Kuźnicy Żelichowskiej. Dzieci z zainteresowaniem słuchały tego, co przekazywali im zaproszeni goście. Chętnie odpowiadały na pytania oraz dzieliły się swoimi spostrzeżeniami. Bardzo pozytywnym zaskoczeniem dla funkcjonariuszy był wysoki poziom wiedzy o zagrożeniach, jaką posiadają najmłodsi mieszkańcy gminy. Ogromnie cieszy również fakt, że uczniowie znają numery telefonów alarmowych i wiedzą, jak z nich korzystać.

Komendant Posterunku Straży Leśnej Nadleśnictwa Krzyż - Jerzy Milwicz, poruszył z dziećmi tematy dotyczące m. in. ochrony przyrody, zachowania w lesie czy rozpoznawania gatunków grzybów. Na koniec rozdał najmłodszym drobne upominki. 

Wrażliwość i uwaga na to, by być bezpiecznym w domu, w drodze do szkoły i ze szkoły, podczas zabawy, podróży czy spaceru, to zasługa wspólnej pracy wychowawczej rodziców, nauczycieli oraz policjantów. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że tak wpojoną i nieustannie utrwalaną wiedzę dzieci będą potrafiły tak wykorzystać, by uniknąć wielu życiowych niebezpieczeństw.

 

{galeria}2016/wrzesien/pogadankakrzyz{/galeria}