Programy profilaktyczne

Szkolenie dla pracowników czarnkowskiego gimnazjum dotyczące terroryzmu

lidterroryzmW dniu 30 sierpnia br. odbyło  się szkolenie dla kadry pedagogicznej oraz pracowników Publicznego Gimnazjum w Czarnkowie. Tematem szkolenia były zagrożenia o charakterze terrorystycznym. W spotkaniu uczestniczyło 35 osób, szkolenie przeprowadziła mł. asp. Justyna Przybył z Komendy Powiatowej Policji  w Czarnkowie.

Działania te zainicjowane zostały przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, które przygotowało informatory zawierające wskazówki, jak zachować się w przypadku wystąpienia zagrożenia o charakterze terrorystycznym. Wzmocnienie wiedzy społeczeństwa o tego rodzaju zagrożeniach to jedno z głównych założeń „Narodowego Programu Antyterrorystycznego na lata 2015 – 2019”. Głównym celem Programu jest wzmocnienie systemu antyterrorystycznego, a także zwiększenie świadomości Polaków o zagrożeniach.

Oprócz poradników władze miasta stołecznego Warszawa oraz Komenda Stołeczna Policji przygotowały film pt.: „Wtargnięcie napastnika do szkoły”. Zawiera on wskazówki dla pracowników placówek oświatowych, jak zachować się w podobnych sytuacjach oraz zasady alarmowania o zagrożeniu uczniów i nauczycieli. Szkolenia tego typu były przeprowadzone w kwietniu br. w Pile dla wszystkich dyrektorów placówek oświatowych z naszego powiatu. Na zaproszenie dyrekcji gimnazjum mł. asp. Justyna Przybył przeprowadziła szkolenie dla kadry pedagogicznej oraz pracowników czarnkowskiego gimnazjum.

 

{galeria}2016/wrzesien/terroryzm{/galeria}