IV Bieg Rodzinny w Trzciance - Programy profilaktyczne - KPP Czarnków

Programy profilaktyczne

IV Bieg Rodzinny w Trzciance

lidbiegW niedzielę 28 sierpnia br. na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Trzciance po raz czwarty już odbył się Bieg Rodzinny. Organizatorem biegu była Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, przy współpracy z Fundacją „Młodzi w Uzależnieniu”. Organizatorzy zapewnili wszystkim przybyłym wiele atrakcji. Nie zabrakło również reprezentacji z Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie, która swoje zadania realizowała w ramach programu „Dopalacze niszczą życie”. Bieg odbył się pod patronatem Burmistrza Trzcianki Krzysztofa Czarneckiego.

Po uroczystym przywitaniu przez Burmistrza, wszyscy zawodnicy rozpoczęli przygotowania do biegu. Wiele emocji, zwłaszcza wśród rodziców, wzbudził bieg najmłodszych uczestników. Natomiast w biegu głównym, na dystansie 1,5 km udział wzięły przedstawicielki Komisariatu Policji w Trzciance, policjantki – st. asp. Aleksandra Berdzińska oraz mł. asp. Estera Bartol. Na mecie każdy z uczestników otrzymywał pamiątkowy medal.

Policyjne stoisko z Sierżantem Pyrkiem cieszyło się sporym zainteresowaniem, w szczególności ze strony dzieci. Ponieważ wakacje dobiegają końca, najmłodsi mogli dowiedzieć się jak powinna wyglądać bezpieczna droga do szkoły. Z tego tez względu policjantki wręczały wszystkim dzieciom odblaski. Dorośli natomiast mogli założyć alko lub narko-gogle i sprawdzić jak zachowuje się człowiek po spożyciu nadmiernej dawki alkoholu i narkotyków.

{galeria}2016/sierpien/bieg{/galeria}