ŻYCZENIA - ŚWIĘTO POLICJI 2019 - NSZZ Policjantów - KPP Czarnków

NSZZ Policjantów

ŻYCZENIA - ŚWIĘTO POLICJI 2019

Koleżanki i Koledzy Policjanci

Pracownicy Policji

Emeryci i Renciści

Rodziny Policyjne

 

100. ROCZNICA POWSTANIA POLICJI PAŃSTWOWEJ

29. ROCZNICA POWSTANIA NSZZ POLICJANTÓW 

"Człowiek  nie  jest  stworzony do  klęski.  Człowieka  można  zniszczyć, ale  nie pokonać."

 

Rok 2019 to rok wyjątkowy dla polskiej Policji oraz NSZZ Policjantów, który jest w przededniu 30. Rocznicy Powstania.

W tym szczególnym okresie kieruję szczere pdziękowania za to co Wszyscy zrobiliśmy dla poprawy bytu polskich policjantów. Hasła, które nam w tej walce w 2018 roku podczas największej w historii polskiej Policji Akcji Protestacyjnej przyświecały: "TRZYMAMY LINIĘ", "W JEDNOŚCI SIŁApowinny nam nadal towarzyszyć w codziennej służbie i pracy społecznej na rzecz naszego środowiska zawodowego.

Niestety nie sposób w tym czasie wspomnieć o niechlubnej postawie Piotra Dudy, przewodniczącego NSZZ Solidarność, który wykorzystując układ z Prezydentem RP oraz kierując się  partykularnym interesem prowadzi w prostej drodze do polityzacji Policji i innych służb mundurowych. Związek od momentu powstania chroni naszą formację, dbającą z oddaniem, często z narażeniem życia i zdrowia funkcjonariuszy o bezpieczeństwo Polaków przed zakusami polityków oraz pseudo działaczy związkowych i zapewne od tego nie odstąpi.

Dlatego w tym Dniu, życząc wszystkim swoim Koleżankom i Kolegom wszystkiego najlepszego, życzę nam przede wszystkim zachowania jedności. Pamiętajmy, że jesteśmy spadkobiercami Związku, który wziął na siebie w latach 80. i 90. główny wysiłek przeprowadzenia demokratycznych zmian w Policji, które wielu z naszych kolegów przypłaciło internowaniem, aresztami, utratą pracy oraz wygnaniem z Ojczyzny. Wtedy gdy była potrzebna odwaga wielu uciekło od odpowiedzialności w przeciwieństwie do związkowców.

Ci, którzy tak wiele dzisiaj mówią o osiągnięciach naszej Policji niech nie zapominają, że w strukturach Policji istnieje organizacja związkowa i ludzie, którzy zasługują na uznanie za wysiłek w działaniach na rzecz budowy profesjonalnej i cieszącej się ogromnym zaufaniem społecznym instytucji. 

Mamy bogaty dorobek zapisany na kartach historii. Nie możemy go zaprzepaścić!

Jesteśmy to winni Twórcom Naszego Związku!
 

z wyrazami uznania i szacunku

    /-/ podinsp. Andrzej Szary