Usiłował włamać się do sklepu - Aktualności - KPP Czarnków

Aktualności

Usiłował włamać się do sklepu

Data publikacji 22.01.2020

Policjanci z krzyskiego komisariatu ustalili i zatrzymali 21-latka, który usiłował dokonać kradzieży z włamaniem do sklepu w Krzyżu Wlkp. Mężczyzna wybił szybę w drzwiach wejściowych, lecz niczego nie zdołał skraść, gdyż został spłoszony przez alarm. Za popełniony czyn grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat.

W nocy z 16 na 17 stycznia br. krzyscy policjanci zostali powiadomieni o usiłowaniu włamania do jednego z miejscowych sklepów. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że sprawca przy użyciu kamienia wybił szybę w drzwiach wejściowych. Na szczęście w sklepie nic nie zginęło, ponieważ złodzieja spłoszył alarm. Pokrzywdzona wyceniła straty na kwotę 1500 złotych.

W wyniku podjętych czynności już po kilkudziesięciu minutach policjanci ustalili sprawcę. Okazał się nim 21-letni mieszkaniec powiatu choszczeńskiego, karany już w przeszłości za podobne przestępstwa. Mężczyzna wpadł w ręce mundurowych na dworcu kolejowym. Zaraz po zatrzymaniu trafił do policyjnej celi. Podczas przesłuchania przyznał się do stawianych mu zarzutów i złożył wyjaśnienia. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności, jednak o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Karolina Górzna-Kustra