Internetowa znajomość doprowadzi ich przed sąd - Aktualności - KPP Czarnków

Aktualności

Internetowa znajomość doprowadzi ich przed sąd

Data publikacji 16.01.2020

Czarnkowscy kryminalni ustalili i zatrzymali 48-letnią mieszkankę Czarnkowa. Kobieta okradła mężczyznę, którego poznała na portalu społecznościowym. Para umówiła się na spotkanie towarzyskie w wynajętym mieszkaniu. Wówczas 48-latka wykorzystała chwilową nieobecność pokrzywdzonego i zabrała mu portfel z pieniędzmi, dokumentami oraz telefon komórkowy. Teraz ich internetowa znajomość znajdzie swój finał w sądzie. Kobiecie grozi kara do 5 lat więzienia.

W niedzielę, 12 stycznia br. funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego czarnkowskiej komendy otrzymali zgłoszenie o kradzieży. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że za przestępstwem stoi kobieta, którą pokrzywdzony poznał na portalu społecznościowym. Umówił się z nią na spotkanie towarzyskie w wynajętym mieszkaniu na terenie Czarnkowa. W pewnym momencie kobieta wykorzystała chwilową nieobecność mężczyzny i z kieszeni kurtki zabrała mu portfel z dokumentami i pieniędzmi w kwocie 800 złotych oraz telefon komórkowy. Pokrzywdzony oszacował straty na 1000 złotych.

Na podstawie podanych okoliczności oraz rysopisu kobiety, policjanci jeszcze tego samego dnia ustalili dane personalne sprawczyni. Okazała się nią 48-letnia mieszkanka Czarnkowa. Na portalu społecznościowym podejrzana posługiwała się fałszywym imieniem i nazwiskiem. Została natychmiast zatrzymana i przewieziona na komendą. Policjanci odzyskali skradzione przez nią dokumenty, telefon oraz pieniądze i przekazali pokrzywdzonemu.

48-latka będzie wyjaśniać w sądzie również szczegóły kradzieży laptopa wartego około 1800 złotych. Jak ustalili mundurowi kobieta ukradła komputer w grudniu 2019 roku swojemu sąsiadowi i sprzedała go w lombardzie. Aktualnie trwają czynności zmierzające do odzyskania skradzionego mienia.

Za kradzież 48-latce grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Karolina Górzna-Kustra