Zatrzymani poszukiwani - Aktualności - KPP Czarnków

Aktualności

Zatrzymani poszukiwani

Data publikacji 14.01.2020

Policjanci z czarnkowskiej drogówki w ciągu kilkunastu godzin zatrzymali dwóch poszukiwanych. Mężczyźni od dłuższego czasu ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości. Teraz swoją podróż zakończyli w zakładzie karnym.

Funkcjonariusze podczas każdej kontroli drogowej nie tylko egzekwują przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, czy sprawdzają stan techniczny pojazdów, ale również weryfikują dane kierowców. Właśnie podczas takich sprawdzeń w policyjnych systemach, mundurowi ujawniają nieprawidłowości dotyczące kontrolowanych.

Podczas minionego weekendu przekonało się o tym dwóch mężczyzn poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Pierwszy z nich został zatrzymany w sobotę, 11 stycznia br. w Rosku gm. Wieleń. 43-letni mieszkaniec Nowego Tomyśla, poszukiwany był przez Sąd we Wrześni do odbycia kary 10 miesięcy pozbawienia wolności. Drugi z poszukiwanych wpadł w ręce czarnkowskiej drogówki po kilkunastu godzinach w Klempiczu gm. Lubasz. 27 – latek, bez stałego miejsca zameldowania poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Warszawie. Po zatrzymaniu mężczyźni zostali przewiezieni do policyjnej celi, a następnie  do zakładu karnego. Teraz tam będą odbywać karę pozbawienia wolności

Przy okazji przypominamy Państwu o ogólnodostępnych internetowych bazach osób poszukiwanych i zaginionych – poszukiwani.policja.pl, zaginieni.policja.pl.

W policyjnych portalach można odnaleźć informacje o osobach poszukiwanych listami gończymi oraz zaginionych, w tym również z naszego powiatu. W serwisach zamieszczane są dane tylko tych osób, co do których jest zgoda na publikację wydana przez sąd lub prokuraturę. Oprócz zdjęć, imion i nazwisk, a także m.in. informacji o pseudonimach, rysopisach, płci, wieku, rodzaju przestępstw, za jakie dana osoba jest poszukiwana, w serwisach znajdują się także dane jednostek prowadzących poszukiwania. Baza ta jest cały czas sukcesywnie uzupełniana.

Karolina Górzna-Kustra