Stracili prawo jazdy za szybką jazdę - Aktualności - KPP Czarnków

Aktualności

Stracili prawo jazdy za szybką jazdę

Data publikacji 13.01.2020

Zatrzymane prawo jazdy, punkty karne i mandaty to sankcje za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50km/h w terenie zabudowanym. W miniony piątek, czarnkowscy policjanci zatrzymali dwóch takich kierujących. Przypominamy, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, niestety często najtragiczniejszych w skutkach.

W piątek, 10 stycznia br. około godziny 10:30 w Rosku gm. Wieleń, policjanci ruchu drogowe zatrzymali prawo jazdy 31-letniemu mieszkańcowi Krzyża Wlkp., który przejeżdżał przez miejscowość volkswagenem z prędkością 104km/h. Tym samym przekroczył dopuszczalną prędkość o 54 km/h.

Tego samego dnia, po godzinie 17:00 uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi stracił 25-letni kierowca opla. Mieszkaniec powiatu poznańskiego jadący przez Sierakówko gm. Połajewo przekroczył dozwoloną prędkość o 62 km/h.

W obydwu przypadkach na kierujących, funkcjonariusze nałożyli wysokie mandaty i punkty karne.

Miejmy zawsze na uwadze, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, w których giną ludzie. To właśnie dlatego w stosunku do piratów drogowych policjanci nie stosują żadnej taryfy ulgowej.

Karolina Górzna-Kustra