Podsumowanie świąt - Aktualności - KPP Czarnków

Aktualności

Podsumowanie świąt

Data publikacji 30.12.2019

Święta Bożego Narodzenia w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim minęły dość bezpiecznie. W ich trakcie nie doszło do żadnego poważniejszego zdarzenia drogowego. Natomiast był to niezwykle pracowity czas dla policjantów pionu prewencji. Funkcjonariusze pełniący służbę patrolową w ciągu trzech świątecznych dni podjęli kilkadziesiąt interwencji. Główną ich przyczyną był alkohol.

Jak co roku, w czasie trwania Świąt Bożego Narodzenia policjanci ruchu drogowego czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego powiatu oraz osób podróżujących przez nasz teren. Funkcjonariusze skrupulatnie sprawdzali stan trzeźwości kierowców oraz prędkość z jaką się poruszali.

W efekcie tych działań na drogach naszego powiatu doszło do 1 niegroźnego wypadku drogowego i 6 kolizji. Wszyscy przebadani kierowcy byli trzeźwy.

Również dla policjantów pionu prewencji był to niezwykle pracowity okres. Funkcjonariusze pełniący służbę patrolową w ciągu ostatnich trzech dni podjęli kilkadziesiąt trudnych interwencji, związanych przede wszystkim z nieporozumieniami rodzinnymi, a główną ich przyczyną był alkohol. Policjanci najbardziej agresywnych sprawców interwencji zatrzymywali do wytrzeźwienia.

Karolina Górzna-Kustra