Uwaga na fałszywe sms-y - Aktualności - KPP Czarnków

Aktualności

Uwaga na fałszywe sms-y

Data publikacji 13.03.2019

Ponad 6 tys. złotych straciła mieszkanka gminy Trzcianka odpowiadając na sms-a. Wiadomość dotyczyła uregulowania 1,47 zł zaległości za usługi telekomunikacyjne. Gdy pokrzywdzona dokonała wpłaty na wskazane konto okazało się, że z jej rachunku pobrana została dużo większa kwota. Policjanci wyjaśniają sprawę i apelują o zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku otrzymania tego typu wiadomości.

Do trzcianeckich policjantów zgłosiła się mieszkanka gminy Trzcianka, która poinformowała o oszustwie. Z relacji kobiety wynikało, że na telefon komórkowy otrzymała sms-a z żądaniem zapłaty kwoty 1,47 zł z tytułu zaległej opłaty telekomunikacyjnej. Pokrzywdzona wykorzystując załączony do wiadomości link przekazała na wskazany rachunek zaległą kwotę. Jednak, jak się później okazało, tytułem tego przelewu z jej rachunku pobrane zostało 6400 złotych. Aktualnie funkcjonariusze wyjaśniają tą sprawę.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku otrzymania tego typu wiadomości, a przede wszystkim o niekorzystanie z linków do dokonania płatności, nawet drobnej kwoty!

Karolina Górzna-Kustra