Kolejne spotkania z seniorami - Aktualności - KPP Czarnków

Aktualności

Kolejne spotkania z seniorami

Data publikacji 04.03.2019

W minionym tygodniu policjanci z czarnkowskiej komendy oraz wieleńskiego komisariatu uczestniczyli w spotkaniach z seniorami w ramach powiatowej akcji pod nazwą ,,Sztuczka na wnuczka”. Głównym celem wizyt było uświadomienie starszych osób i przekazanie im wiedzy na temat zagrożeń, jakie mogą spotkać ich w codziennym życiu, w tym związanych z oszustwami metodą „ na wnuczka” czy ,,na policjanta”.

Tym razem policjanci spotkali się z seniorami z Wielenia oraz uczestnikami zebrań zorganizowanych przez Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej w Czarnkowie. Podczas wizyt mundurowi opowiadali uczestnikom o zagrożeniach, które mogą ich spotkać w codziennym życiu, a także przekazali im wiele rad o skutecznych sposobach ochrony przed przestępcami. Najwięcej czasu poświęcili na omówienie sposobów działania różnego rodzaju oszustów oraz złodziei kieszonkowych. Seniorzy dowiedzieli się na czym polega wyłudzanie pieniędzy ,,na wnuczka”, jak bardzo jest niebezpieczne i w jaki sposób się go ustrzec.

Policjanci podpowiadali jak należy się zachować w sytuacjach, gdy do mieszkania usiłują wejść nieznane osoby podające się za pracowników różnych instytucji lub usiłujące sprzedawać towar po „okazyjnych cenach”. Kilka słów poświęcili bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

Spotkania były też doskonałą okazją do przypomnienia o funkcjonowaniu ,,Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” i aplikacji mobilnej ,,Moja Komenda”.

Karolina Górzna-Kustra